yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Küçükçekmece’de Özel Yetenek Sınavları Hazırlık Kurslarında Büyük Başarı

Küçükçekmece Belediyesi eğitimde fırsat eşitliği prensibiyle fiyatsız sürdürdüğü Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), Vücut Eğitimi ve Spor Yüksekokulları (BESYO) ve Spor Liselerine hazırlık kurslarıyla gençlerin yüzünü güldürüyor.

Küçükçekmece’de Özel Yetenek Sınavları Hazırlık Kurslarında Büyük Başarı

Başarı çıtasının her geçen gün yükseldiği kurslarda, eğitim gören öğrencilerin yüzde 80’i istediği okula yerleşerek, hayallerine ulaşmanın memnunluğunu yaşıyor.  Küçükçekmece Belediyesi mezuniyetleri sonrası, muhtaçlık duyulan alanlarda öğrencileri istihdam ederek, iş imkânı da sağlıyor.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel yetenek imtihanları hazırlık kurslarında öğrenciler, alanında  deneyimli eğitmenler eşliğinde haftada 10 saat eğitim alıyor. Parkur takviyesi ile hız, çabukluk, güç, istikrar, uyum ve dikkat üzere alanlarda 9 ay boyunca salon idmanı eğitimine doğal tutulan öğrencilere; fitness, diyetisyen hizmeti, koşu idmanı, TYT deneme imtihanları takviyesi ve etüt hizmeti de veriliyor. Kurslardan son 5 yılda bin 830 öğrenci yararlandı.

‘Eğitim aldığım kurumda, öğretmen oldum’

Küçükçekmece Belediyesi Spor Eğitmeni Yunus Emre Dinç, eğitim aldığı kurumda öğretmenlik yapmanın memnunluğunu lisana getirerek, “ 2019 yılında belediyemizin özel yetenek imtihanları hazırlık kurslarıyla hayal ettiğim kısma hazırlandım ve kazandım. 2023 yılında BESYO’dan mezun olup, Küçükçekmece Belediyesi’nde işe başladım. Bu nitekim kusursuz bir his. Burada eğitim aldığım devirde, arkadaşlarımızla mezun olduğumuzu ve burada diğer öğrencilere eğitim verdiğimizi düşünürdük. Tam olarak o hayali gerçekleştirdim. Hayallere bir adım daha yaklaşmayı sağlayan, kuvvetli süreci kolaylaştıran ve yardımcı olan Küçükçekmece Belediyesi’ne ve Liderimiz Kemal Çebi’ye teşekkür ederim” diye konuştu.

‘Yüzde yüz muvaffakiyet amacıyla teorik ve pratik eğitim veriyoruz’

Bu güçlü süreçte tüm öğrencilere disiplinli çalışmayı tavsiye eden Küçükçekmece Belediyesi Spor Eğitmeni Doğukan Yücekaya ise “BESYO, Spor Lisesi ve POMEM hedefleyen tüm gençlere zayıf istikametlerini güçlendirmeyi, fizikî hazırlık yapmayı, motivasyonu yüksek tutmayı, test çözme alışkanlığı kazanmalarını öneririm. Burada yüzde yüz muvaffakiyet maksadıyla öğrencilere teorik ve pratik eğitim vererek, öğrencilere çok taraflı bir eğitim dayanağı sunuyoruz. Bu kursun Küçükçekmeceli öğrenciler için fırsat olduğunu düşünüyorum. Ben de bu kurslar sayesinde hayalime ulaştım ve bir eğitmen olarak bu kurumda yoluma devam ediyorum.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kurslara müracaat yapmak isteyen öğrenciler, 444 4 360/7996 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi edinebilirler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ