yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kulakları duymayan 86 yaşındaki Cemil Amca Eşrefpaşa Hastanesi’nde tedavi oldu

Ramazan Bayramı’nda ilçe çeşidi yapan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, Kınık’ta parkta tek başına oturan duyma rahatsızlığı olan 86 yaşındaki Cemil Merttürk ile bayramlaştı.

Kulakları duymayan 86 yaşındaki Cemil Amca Eşrefpaşa Hastanesi’nde tedavi oldu


İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay’ın Ramazan Bayramı’nda yaptığı Kınık ziyareti sırasında karşılaştığı duyma sorunu olan 86 yaşındaki Cemil Merttürk, tedavi için konutundan alınarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’ne getirildi. Kulak ve göz rahatsızlıklarına bakılan, genel muayenesi de yapılan Cemil Merttürk, ilerleyen haftalarda denetimleri için tekrar Eşrefpaşa Hastanesi’ni ziyaret edecek.   

Ramazan Bayramı’nda ilçe tipi yapan İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay, Kınık’ta parkta tek başına oturan duyma rahatsızlığı olan 86 yaşındaki Cemil Merttürk ile bayramlaştı. Kulak başta olmak üzere göz ve teneffüs yolları ile ilgili rahatsızlıkları olan Merttürk, Lider Dr. Cemil Tugay’ın isteği doğrultusunda geçen Salı günü konutundan alınarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi’ne getirildi. Eşrefpaşa Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor Bayram Köse, Cemil Merttürk’ü karşıladı.

Tetkikleri yapıldı
Cemil Merttürk, birinci olarak Kulak Burun Boğaz Uzmanı Dr. Ahmet Sabit Oğuz tarafından muayene edildi ve kulağı temizlendi. Enfeksiyon için ilaç yazılan Merttürk’e daha sonra uzman doktor Hidayet Burcu Aydemir tarafından göz muayenesi yapıldı ve yakını görmesini sağlayacak gözlük reçetesi yazıldı. Merttürk’ün genel tetkikleri de Eşrefpaşa Hastanesi’nde tamamlanarak bir sonraki muayene için ise 30 Nisan tarihi verildi.

“Kulaktaki enfeksiyon tedavi edilecek”
İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzman Doktor Gaffar Karadoğan, “Öncelikle kulak kurun koğaz doktorumuz tarafından muayene edildi. Kulağında çınlama ve işitme aygıtından cızırtı gelmesi üzere yakınması vardı. Her iki kulağında enfeksiyon tespit edildi, kulak kiri (buşon) nedeniyle kulaklarına yıkama yapıldı. Enfeksiyon tedavisinin akabinde tekrar işitme aygıtı açısından pahalandırılacak. Birebir vakitte gırtlak kısmında, nefes borusu olarak da isimlendirilen trakeada nefes alması için kanülü olması gereken bir hasta. Gümüş kanül temin edip oraya yerleştireceğiz. Gözle ilgili de yaşa bağlı oluşan sarı noktalarla birlikte daha evvel olduğu katarakt ameliyatına ilişkin merceklerin sağlam ve yerinde olduğu tespit edildi. Yakını görme konusunda gözlüğe gereksinimi olduğu için bu bahiste da bir tedavi yapıldı” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ