yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kültür Evi’ne ilk turist kafilesi geldi

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun Kemer tanıtımı için yaptığı mutabakatlar sonrasında Polonyalı turist kafilesi Kemer Belediyesi Kültür Evi’ni ziyaret etti.

Kültür Evi’ne ilk turist kafilesi geldi


Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun yaptığı tanıtım muahedeleri ve acentecilerle yapılan tanıtım toplantısı meyvelerini vermeye başladı.

Acentecilerle yapılan son toplantı sonrası Ginza Tour Sahibi Mustafa Çetinkaya’nın takviyeleriyle Polonyalı turist kafilesi, Liman Caddesi’nde yer alan Kültür Evi’ni ziyarete geldi.

Polonyalı turist kafilesini, Kemer Belediyesi Meclis Üyesi Cansın Efir ve Kültür Meskeni Sorumlusu Ramazan Kar karşıladı.

Kemer yöresinde halkın kullandığı mesken eşyaları, tarım aletleri, eski yaşantılara ilişkin nesneler, eski fotoğraflar ve birçok tarihi evrakın sergilendiği Kültür Evi’ni gezen Polonyalı küme, Belediye Meclis Üyesi Efir ve Kültür Meskeni Sorumlusu Kar’dan bilgi aldı.

Kültür Evi’nde sergilenen eşyaları ilgiyle inceleyen Polonyalı küme, Kültür Evi’ni çok beğendiklerini söyledi.

Meclis Üyesi Efir, yaptığı açıklamada, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun Kemer tanıtımı kapsamında yaptığı mutabakatların meyvelerini vermeye başladığını belirterek, “Başkanımız öncülüğünde yapılan mutabakatlar meyvelerini vermeye başladı. Turist kafileleri Kültür Evi’ni ziyaret ederek, Kemer’in tarihini de öğreniyor. Hedefimiz hem kültürümüzü tanıtmak hem de turizmi canlandırmak. Kültür Evi’ne gelen turistlerin Liman Caddesi’nde yer alan esnafımızdan da alışveriş yapmalarını sağlamak istiyoruz. Turizme katkı sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ