yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Kurban Bayramı Öncesi Zabıtadan Sıkı Denetim

Farklı meslek kümelerindeki işletmelere yönelik kontrollerini sürdüren İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kasap, piliç ve tavuk satış yapan işyerlerini mercek altına aldı. 101 işyeri denetlendi.

Kurban Bayramı Öncesi Zabıtadan Sıkı Denetim


Yılın 365 günü tüm gruplarıyla alanda olan İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü takımları, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi muhakkak dala yönelik sıkı bir kontrol atağı başlattı. Halk sıhhatinin korunması ismine 7/24 aslıyla misyonunun başında olan Zabıta takımları, kasaplar, piliç ve tavuk satışı yapılan iş yerlerini mercek altına aldı. 101 işyeri kontrolden geçerken, 11 işyerine eksik görülen konularda ihtarname tanzim edilerek idari yaptırım uygulandı.

11 İŞYERİNE İDARİ YAPTIRIM UYGULANDI

İnegöl Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından kontrollere ait yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: “Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Zabıta Müdürlüğü olarak kasap, piliç ve tavuk satış ve sürece yapan işyerlerine yönelik kapsamlı kontrol yapılmıştır. 74 kasap, 27 piliç ve tavuk satış noktası olarak hizmet veren toplam 101 işyeri denetim edilerek kontrol icra edilmiştir. Kontrollerde; işyeri açma ve çalışma ruhsatı, hijyen, fiyat etiketi ve tarife, saklama-depolama alanları, genel tertip bahislerinde gerekli denetimler yapılmıştır. 11 işyerine eksik görülen konularda ihtarname tanzim edilerek idari yaptırım uygulanmıştır.”

DENETİMLER SÜRECEK

Açıklamasının devamında “Bayram öncesi farklı iş kollarına yönelik kontrol faaliyetlerimiz devam etmekte olup 7/24 asıllı halkımıza hizmet vermekteyiz” tabirlerine yer verildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim