yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Lise Medeniyet Akademileri ve Bilgehanelerde Yaz Okulu Heyecanı Başlıyor

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Lise Medeniyet Akademileri’nin 9, 10 ve 11. sınıf öğrencileri için hazırladığı; ulusal manevi eğitimler, eğitici atölyeler ve etkinliklerle dolu 6 haftalık Yaz Okulu kayıtları başladı. Öğrenciler, 23 Haziran’a kadar internet üzerinden müracaat yapabilecek. Konya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında hizmet veren Bilgehanelerde ise yaz aktifliklerine 14 bin 445 öğrenci rekor sayıyla müracaat yaptı.

Lise Medeniyet Akademileri ve Bilgehanelerde Yaz Okulu Heyecanı Başlıyor


Konya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında öğrencilerin çok taraflı gelişimlerine katkıda bulunmak gayesiyle hizmet veren Lise Medeniyet Akademileri (LİMA) ve Bilgehanelerde Yaz Okulu heyecanı başladı.

Sene içinde ders takviye programları, ulusal ve manevi bedeller, ruhsal danışmanlık, akademik dayanak, atölye ve etkinliklerle öğrencilere hizmet veren LİMA, yaz devrine de milli-manevi eğitimler, sportif faaliyetler, öğrencilerin ilgi alanlarına nazaran açılacak atölyeler ve çok daha ziyadesiyle giriş yapmaya hazırlanıyor.

1 Temmuz’da başlayacak ve 6 hafta sürecek Yaz Okulu’na 9. 10. ve 11. sınıfa geçen öğrenciler kayıt olabilecek. 23 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek kayıtlar; “lisemedeniyet.konya.bel.tr” adresinden online olarak alınacak.

BİLGEHANELERİN YAZ AKTİFLİKLERİNE REKOR BAŞVURU

Konya Büyükşehir Belediyesi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Bilgehaneler ise bu yıl da yaz aktifliklerine rekor müracaat aldı.

Merkezde 15, ilçelerde 10 olmak üzere toplamda 25 kurs merkeziyle hizmet veren Bilgehanelerin yaz aktifliklerine 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıfta eğitim alan 14 bin 445 öğrenci kayıt yaptırdı. 8 bin 442 kontenjanı bulunan Bilgehanelerde kontenjanın tamamı dolarken, geriye kalan öğrenciler de yedek kayıt yaptırdı.

Etkinlikler kapsamında öğrencileri bekleyen milli-manevi eğitimlerin yanı sıra havuz, macera parkuru, kamp, çeşitli seyahatler, futbol üzere birçok aktivite de çocuklar kadar ailelerin de ilgisini çekiyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim