yandex
ankara seo
ankara web tasarım
17.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Logistech sektörün tüm bileşenlerini buluşturacak

İZFAŞ tarafından bu yıl ikinci kere düzenlenecek Logistech – Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı; bölümdeki tüm paydaşları fuarizmir’de buluşturacak.

Logistech sektörün tüm bileşenlerini buluşturacak

İZFAŞ tarafından bu yıl ikinci defa düzenlenecek Logistech – Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı; kesimdeki tüm paydaşları fuarizmir’de buluşturacak. İhracat ve ithalatın itici gücü lojistik kesimi, Logistech Fuarı ile bir ortaya gelirken dernek ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve akademisyenlerin iştirakleriyle paneller, seminerler de gerçekleştirilecek. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde İZFAŞ tarafından ikinci kere düzenlenecek Logistech – Lojistik, Depolama ve Teknolojileri Fuarı, 27 – 29 Eylül 2023 tarihleri ortasında fuarizmir’de gerçekleştirilecek. İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer’in İzmir’i dünya fuarcılığında ön plana çıkarma ve lojistik merkez üssü yapma vizyonu doğrultusunda geçtiğimiz yıl birinci defa düzenlenen Logistech Fuarı, bu yıl da daldaki tüm paydaşları bir ortaya getirecek. Coğrafik pozisyonu, 8 bin 500 yıllık tarihi ve bir liman kenti olmasıyla doğal bir lojistik merkez olan İzmir’in, fuarla oluşan sinerjiyle bu pozisyonunu perçinlemesi hedefliyor. 

Küresel pazar büyüklüğü 2022 yılında 10,68 trilyon ABD Doları olarak hesaplanan ve e-ticaret üzere bölümü daha da büyüten etkenlerle artan talep doğrultusunda global lojistik pazar büyüklüğünün 2032 yılına kadar yaklaşık 18,23 trilyon ABD Dolarına ulaşması bekleniyor. Ülkemizde de hissesi gitgide artan lojistik kesimi, eserin yanlışsız yerde, gerçek vakitte, yanlışsız ölçüde ve uygun fiyatla ulaştırılması açısından büyük ehemmiyet taşıyor. Kesimin dünyaca bilinen markalarının, ortalarında Marsilya’nın da bulunduğu farklı ülkelerinden liman işletmelerinin, deniz yolu, kara yolu,    hava yolu nakliyecilik firmalarının, forwarderların, depolama, yazılım gümrükleme hizmetleri sunan ülkemizin bölümdeki önde gelen firmalarının iştirakçi olduğu fuarı, yerli ve yabancı binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 

 

Kente ve ülkeye katkı 

Geçtiğimiz yıla oranla iştirakçi sayısı ve alan olarak yaklaşık iki kat büyüyen fuarın ziyaretçi profilini ise lojistik gereksinimlerine tahlil arayan ithalat ve ihracat yapan önde gelen firmalar, lojistik tedarik zincirindeki bütün servis sağlayıcılar, ilgili kamu yöneticileri, memleketler arası operasyonlarda bulunan ve Türkiye operasyonlarını geliştirmek isteyen acentelerler oluşturuyor. İştirakçi ve ziyaretçilerine lojistik kesimine ilişkin tüm tedarik ve muhtaçlık zincirinin bir ortada olduğu bir tecrübe sunan Logistech, yaratacağı sinerji ile ülkemizin lojistik performansını artırmayı, lojistik kesiminde ülkemize yeni yollar açmayı, iktisada ve istihdama da katkı sağlamayı hedefliyor. 

 

Seminer, paneller ve stant de yer alıyor

Fuar boyunca ayrıyeten, etkinlikler, dalın önde gelen isimlerinin katıldığı seminer ve paneller ile stantlar de düzenleniyor.  Fuarın birinci gününde, kesim oda ve dernek liderlerinin iştirakiyle “Başkanlar Paneli” gerçekleştirilirken sonrasında da lojistikle ilgili birçok değerli mevzunun gündeme geleceği oturumlar düzenlenecek. Fuar mühletince iş geliştirme konseptiyle yerli ve yabancı ziyaretçiler ile iştirakçilerin yer alacağı etkinlikler de gerçekleştirilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde İZFAŞ tarafından düzenlenen Logistech’in destekçileri ise T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Yönetimi Başkanlığı (KOSGEB), İzmir Ticaret Odası (İZTO), Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Ege İhracatçı Birlikleri (EİB), İzmir Deniz Ticaret Odası (İDTO), Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB), İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Milletlerarası Nakliyat ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği (UTİKAD), Milletlerarası Nakliyeciler Derneği (UND), Türkiye Liman İşletmecileri Derneği (TÜRKLİM), Demiryolu Nakliyeciliği Derneği (DTD), İzmir Deniz Nakliyecileri Derneği (DND) ile Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği (DEFMED). 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim