yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Lonca girişimcilere sağladığı hibeyi 300 bin TL’ye yükseltti

Teknoloji odaklı, ölçeklenebilir ve gelecek vaat eden teşebbüsleri destekleyen Lonca Girişimcilik Merkezi’nin 10. periyot programı için müracaatlar alınmaya başlandı. Yeni periyot programında Lonca, startup’lara 300 bin TL’ye kadar hibe takviyesinde bulunulacak.

Lonca girişimcilere sağladığı hibeyi 300 bin TL’ye yükseltti


İnovatif fikirlerin ortaya çıkartılması ve desteklenmesi gayesiyle 2017 yılında kurulan Lonca Girişimcilik Merkezi, ülkemizin teşebbüs ekosistemini geliştirmeye ve girişimcileri desteklemeye devam ediyor. Birinci dokuz periyodunda 3 binin üzerinde müracaat alan ve 90’dan fazla teşebbüsü mezun eden Lonca Girişimcilik Merkezi, 10. devir müracaatlarını almaya başladı. 

Girişimcilere eser geliştirme süreçlerinde ve acil masraflarında kullanabilecekleri hibe takviyesinde bulunan Lonca, bugüne kadar startup’lara 4 milyon TL’den fazla nakit hibe katkısı sundu. Mezun teşebbüslerden 25’i toplamda 5 milyon USD’den fazla yatırım aldı. Ayrıyeten bugüne kadar mezun olan 90’ı aşkın startup, girişimcilik ve pazarlama eğitimi, sektörel danışmanlık, PoC, açık ofis ve mentorluk üzere dayanaklardan yararlanma fırsatı elde etti. 

Girişimlere 300 bin TL’ye kadar hibe desteği

Lonca Girişimcilik Merkezi yeni devirle birlikte teşebbüslerin finansal gereksinimlerine takviye olmak emeliyle nakit hibe takviyesini 300 bin TL’ye kadar yükseltti. Yeni devirde de FinTech’ler başta olmak üzere Kuveyt Türk’ün API altyapısı tüm girişimcilerin kullanımında olacak. Kuveyt Türk’ün yatırımcısı olduğu Kuveyt Türk Portföy idaresindeki Lonca GSYF ise programdan muvaffakiyetle mezun olan girişimcilere yatırım alma noktasında öncelik vermeye devam edecek. Startup’lara sunulan 6 aylık program içerisinde eseri hazır olan teşebbüslere ise Kuveyt Türk ile iş birliği yapma fırsatı da sunulacak. 

Başvurular Haziran sonuna kadar devam edecek

Bugüne kadarki faaliyetleriyle Türkiye teşebbüs ekosistemine büyük katkılar sağlayan Lonca’ya teşebbüsçüler, loncagirisim adresi üzerinden 30 Haziran 2024 tarihine kadar başvuru yapabilecek. Her dönem yüzlerce müracaat alan programa seçimler, teşebbüsün geniş bir pazar büyüklüğüne hitap etmesi, bir gelir ya da yarar modelinin olması, kurucu grubun yalnızca teşebbüse odaklanıyor olması üzere birçok kriter göz önünde bulundurularak yapılıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim