yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

LÖSEV İyilikler Tırı Yola Çıkıyor

Lösemi ve kanser ile gayret eden ailelere yardımlar ulaştıran LÖSEV Yeterlilikler Tırı bu kere sarsıntının yaralarını sarmaya çalışan vilayetlere hakikat yola çıkacak.

LÖSEV İyilikler Tırı Yola Çıkıyor


Malatya, Elazığ, Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay’a yardım ulaştıracak Yeterlilikler Tırı’nın son durağı ise Kahramanmaraş olacak.

Lösemili Çocuklar Sıhhat ve Eğitim Vakfı LÖSEV’in 2012’den bu yana yürüttüğü Güzellikler Tırı Projesi kapsamında, yardımlar sarsıntı bölgesine ulaşacak. Lösemi ve kanser ile gayret eden ailelerin giysi, dokuma, besin, et, kırtasiye, oyuncak,  kuru besin, paklık materyalleri üzere tüm temel muhtaçlıkları karşılanacak. LÖSEV Yeterlilikler Tırı, 16 – 22 Temmuz’da Malatya, Elazığ, Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay vilayetlerindeki ailelere yardım ulaştıracak. Yeterlilikler Tırı’nın son durağı ise zelzelenin ana üssü Kahramanmaraş olacak.

Vekaleten Kurban Bağışları Yerine Ulaşmaya Devam Ediyor

LÖSEV, Kurban Bayramı’nda yapılan vekâleten kurban bağışları sayesinde 81 vilayette, yıl boyunca gereksinim sahibi hastalara ve ailelerine et ve et eserleri dayanağını orta vermeden sürdürüyor.

Deprem bölgesine gidecek LÖSEV Uygunluklar Tırı’nda ailelerin tüm muhtaçlıklarının yanı sıra geçtiğimiz ay Kurban Bayramı’nda yapılan bağışlar sayesinde kesilen kurbanların etleri, titizlikle korunan soğuk hava zinciri sayesinde bölge halkına ulaştırılacak. Bu sayede vatandaşların kurban bağışları, sofralarında umut ve dayanışma ruhu olarak da hayat bulacak.

Sağlıklı beslenme zincirinin en kıymetli halkalarından biri olan protein, bilhassa lösemi ve kanser tedavilerinde hayati ehemmiyet taşıyor. Araştırmalar kansere yönelik güzelleşmeyi sağlayacak işlevlerin pek birçok için proteinin değerini ortaya koyuyor. Öte yandan yetersiz protein alımı hastalığın düzgünleşmesini yavaşlatıyor ve enfeksiyonlara karşı beden direncini azaltıyor. Bu nedenle kanser tedavisi gören hastaların, sağlıklı insanlardan yüzde 50 daha fazla protein gereksinimi olduğu biliniyor.

Türkiye’nin Her Yerine Düzgünlük Dolu Tırla Ulaşılıyor

Ankara’dan yola çıkan LÖSEV Uygunluklar Tırı, Anadolu’nun en uzak kentlerinden en ücra köylerine ulaşmanın, buradaki lösemili ve kanserli çocukları güldürmenin memnunluğunu yaşatmaya devam edecek. LÖSEV Güzellikler Tırı’nın bundan sonraki duraklarında da hazır bulunacak; besin, giysi, dokuma, kırtasiye, oyuncak, bilgisayar, mobilya, paklık materyali ve bunun üzere yüzlerce yardımı LÖSEV’e kayıtlı aileler gereksinimlerine nazaran, gönüllerince seçebilecek. LÖSEV’e kayıtlı çocuklar oyuncaktan bisiklete, kırtasiyeden çalışma masasına gereksinimlerini istedikleri üzere seçme fırsatı yakalayacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ