yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Lüleburgaz Belediyesi’nden vatandaşa atalık fide

Lüleburgaz Belediyesi’nin serasında atalık tohumlardan elde edilen 12 bin 500 adet zerzevat fidesi vatandaşlara dağıtıldı.

Lüleburgaz Belediyesi’nden vatandaşa atalık fide


Lüleburgaz Belediye Lideri Dr. Murat Gerenli; “Biz üretmeye devam ediyoruz, istiyoruz ki sizler de evlerinizde üretin ve bu tohumlar geleceğe taşınsın” dedi.

Lüleburgaz Belediyesi doğal ve sürdürülebilir bir etraf anlayışıyla gerçekleştirdiği “Fide Bizden Eser Sizden” aktifliği kapsamında bu yıl da binlerce fideyi vatandaşla paylaştı.

12 bin 500 adet fide dağıtıldı

Lüleburgaz Belediyesi’nin serasında elde edilen 12 bin 500 adet zerzevat fidesi Kongre Meydanı’nda vatandaşlara dağıtıldı.

Vatandaşların ağır ilgi gösterdiği dağıtıma Lüleburgaz Belediye Lideri Dr. Murat Gerenli, Belediye Lider Yardımcıları Derya Aktan, Kemal Pektaş, belediye meclisi üyeleri de katıldı.

“Üretmeye Devam Ediyoruz”

Lüleburgaz Belediye Lideri Dr. Murat Gerenli; “Biz istiyoruz ki atalık tohumlarımız gelecek kuşaklara taşınsın. Bu tahminen ticari olarak çok yararlı bir şey değil ancak bunları geleceğe taşımak gelecek kuşaklar için çok değerli. Sağlıklı gıdayı geleceğe taşımamız lazım. 4 yıldır belediye olarak bu mevzuda çalışıyoruz. Köylerden topladık, çiftçilerimizden aldık ve bunları yetiştirdik. Biz üretmeye devam ediyoruz, istiyoruz ki sizler de evlerinizde üretin ve bu tohumlar geleceğe taşınsın” dedi.

Genç yaşlı binlerce vatandaş teras, balkon ya da bahçelerinde yetiştirebilecekleri domates, biber, patlıcan, salatalık, kavun ve karpuz fidelerini alarak konutlarına götürdü.

Lüleburgaz Belediyesi şimdiye kadar 22 bin 500 adet domates, salatalık, biber üzere atalık tohumlardan elde edilen fidelerin dağıtımını gerçekleştirmişti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ