yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi 128 gezgini ağırladı

Lüleburgaz Belediyesi’nin Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi (LYBA), bu yılın birinci 6 ayında dünyanın farklı noktalarından yüzlerce gezgini ağırladı.

Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi 128 gezgini ağırladı


Lüleburgaz Belediyesi’nin Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi (LYBA), bu yılın birinci 6 ayında dünyanın farklı noktalarından yüzlerce gezgini ağırladı. Almanya’dan Pakistan’a Şili’den Çin’e kadar çok sayıda gezginin durağı olan LYBA’da bu yılın birinci 6 ayında 20 ülkeden 128 gezgin konakladı.

Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi (LYBA), bu yılın birinci 6 ayında tekrar dünyanın farklı noktalarından bisikletli gezginlerin uğrak noktası oldu.

Bisikletli gezginlerin konaklamak için tercih ettiği LYBA bu yıl da Almanya’dan Pakistan’a Şili’den Çin’e kadar çok sayıda gezginin rotasına girmeyi başardı.

20 ÜLKEDEN GEZGİNLERE KONUT SAHİPLİĞİ YAPTI

Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi, bu yılın birinci 6 ayında 128 gezgine konut sahipliği yaptı.

Farklı ülkelerden yola çıkan ve rotalarında Türkiye bulunan gezginler, konaklamak için Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’ni tercih etti.

Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi bu yılın birinci 6 ayında Fransa’dan 40, Almanya’dan 26, İsviçre’den 10, Belçika’dan 9, İngiltere’den 9, İtalya’dan 7, Türkiye’den 6, Avusturya’dan 4, Macaristan’dan 3, İran’dan 2, Hollanda’dan 2, İspanya’dan 2, Çin, Galler, Hırvatistan, Hindistan, Kanada, Pakistan, ABD ve Şili’den 1’er gezgine konut sahipliği yaptı.

“BU MÜKEMMEL, ÇOK İLGİNÇ”

Almanya’dan bisikletiyle dünya çeşidine çıkan Alman gezgin Andre Gassner de Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nde konakladı.

Gassner; “Seyahat eden bir Almanla tanıştım. İstanbul’dan Almanya’ya bisikletiyle geri dönüyordu. Onunla Sırbistan’da tanıştığımda bana Lüleburgaz’da bir yer olduğunu söyledi. İnsanların konaklayabildiğini, bisikletlerini tamir edebildiğini söyledi. Bu olağanüstü, çok ilginç” sözlerini kullandı.

HERKES İÇİN BİSİKLET VAR

Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi Sorumlusu İnanç Zorlutuna; “Bisikletli gezginlere konaklama imkanı sunuyoruz. Konaklamanın yanı sıra duş alabiliyorlar, mutfağı kullanabiliyorlar ve çamaşırlarını yıkıyorlar. Ayrıyeten ‘Çevre Yılı’ ilan ettiğimiz 2021 yılından bu yana bisikletli gezginlerden plastik mataralarını topluyoruz ve onlara çelik mataralar veriyoruz. Çelik mataralar da dünyanın dört bir yanında Lüleburgaz Belediyesi’nin ve Lüleburgaz Yıldızları Bisiklet Akademisi’nin reklamını yapıyor. Fotoğraflarını da paylaşıyoruz. Bugüne kadar on binlerce kişi burada bisiklet sürdü. Kendi bisikleti olanlar için parkurumuz hep açık. Onun dışında bisiklet sürmek isteyen bireyler şayet 14 yaşın altındaysa velileriyle gelmelerini istiyoruz. Buraya gelip fiyatsız bir biçimde formu doldurup parkurlarda doyasıya eğleniyorlar. 14 yaş üzeri de kendi gelip buradan bisikletini kiralayıp 30 dakikalık müddet boyunca hem eğitimini alıp hem bisiklet kullanabiliyor” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ