yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Lüleburgaz’da ‘Askıda Fatura’ dayanışması sürüyor

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2022 yılında hayata geçirdiği ‘Askıda Fatura’ uygulaması dayanışma ruhuyla sürüyor.

Lüleburgaz’da ‘Askıda Fatura’ dayanışması sürüyor


Bugüne kadar yüklenen 259 adet askıda faturadan 250’si hayırsever vatandaşlarca ödendi.

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2022 yılında gereksinim sahibi vatandaşların su faturalarının ödenebilmesi ve dayanışma ruhunun yaşatılması için uygulamaya koyduğu ‘Askıda Fatura’ uygulaması sürüyor.

HAYIRSEVERLER 250 FATURAYI ÖDEDİ

‘askidafatura.luleburgaz.bel.tr’ adresinden, Lüleburgaz Belediyesi’nin internet sitesi ve taşınabilir uygulaması üzerinden de ulaşılabilen ‘Askıda Fatura’ uygulaması aracılığıyla bugüne kadar 259 adet askıda faturadan 250’si hayırsever vatandaşlarca ödendi.

Dayanışmanın en hoş örneklerinden biri olarak hayata geçen uygulamada muhtaçlık sahibi vatandaşların 29 bin 412 TL fiyatındaki faturaları ödenmiş oldu.

GİZLİLİK ÖN PLANDA

Pandemi periyodu sonrasında iktisatta yaşanan olumsuz tesirleri dayanışmayla en aza indirmek hedefiyle başlatılan uygulamada saklılık ön planda yer alıyor.

Sosyal Takviye Hizmetleri Müdürlüğü’nde kaydı olan muhtaçlık sahibi vatandaşların listesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’ne iletiliyor. Toplumsal Dayanak Hizmetleri Müdürlüğü’nden gelen listedeki faturalar da Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü işçisi tarafından sisteme yükleniyor. İsim ve soy ismin yer almadığı, yalnızca fatura fiyatının yansıtıldığı uygulamada vatandaşlar ödeme yaptığı kişiyi görmeden askıdan fatura alabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ