yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Lüleburgaz’ın gururları İzmir yolcusu!

Lüleburgaz Belediyesi Çoksesli Çocuk Korosu, İzmir Milletlerarası Çoksesli Korolar Festivali’nde yer alacak. Yurt içi ve yurt dışından toplam 156 koronun katıldığı şenlikte Lüleburgaz Belediyesi Çoksesli Çocuk Korosu Lüleburgaz’ı temsil edecek.

Lüleburgaz’ın gururları İzmir yolcusu!


Katıldıkları çabucak hemen tüm şenlik ve yarışlardan ödüllerle dönerek Lüleburgaz’ın gururu olan Lüleburgaz Belediyesi Çoksesli Çocuk Korosu İzmir’de düzenlenecek Memleketler arası Çoksesli Korolar Festivali’nde yer alacak.

Yurt içi ve yurt dışından toplam 156 koronun yer alacağı şenlik Türkiye’nin kıymetli sanat yapılarından biri olan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek. Lüleburgaz Belediyesi Çoksesli Çocuk Korosu 25 Mayıs Cumartesi günü Büyük Salon’da gerçekleşecek programda Lüleburgaz’ı muvaffakiyetle temsil edecek. Şenliğin ödül merasimi ise 26 Mayıs Pazar günü gerçekleşecek.

Festival hakkında

Festivalin maksadı; çoksesli koro müziği aracılığıyla ulusal müziğimizin üniversal boyut kazanmasına katkılar sağlamak, bu hususta çalışan koro, koro şefleri ve müzik eğitimcilerine, etkinliklerini sergileme fırsatı vererek özendirmek, şenlikte yapılan konser etkinlikleriyle korolar ve üyeleri ortasındaki toplumsal bağları güçlendirmek, konser, radyo ve TV yayınları aracılığıyla da insanımıza Türk ve dünya koro edebiyatından seçkin koro müziği örneklerini dinletebilmektir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim