yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Malkara Belediyesi Personellerine Etik Eğitimi Verildi

25-31 Mayıs Etik Haftası aktiflikleri kapsamında 28 Mayıs 2024 Salı günü saat 14.30’da kamu vazifelilerinin mesleksel etik kurallarını daha âlâ anlamaları ve bu kurallara uygun davranmaları gayesiyle Malkara Belediyesi Çalışanlarına Belediye Meclis Odasında “Etik Eğitimi” verildi.

Malkara Belediyesi Personellerine Etik Eğitimi Verildi


25-31 Mayıs Etik Haftası aktiflikleri kapsamında 28 Mayıs 2024 Salı günü saat 14.30’da kamu vazifelilerinin mesleksel etik kurallarını daha düzgün anlamaları ve bu kurallara uygun davranmaları maksadıyla Malkara Belediyesi İşçilerine Belediye Meclis Odasında “Etik Eğitimi” verildi.

Belediye Lider Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı’nın verdiği eğitimde belediye çalışanlarına, etik kıymetlerin ve kuralların kıymetini vurgulanırken, kamu hizmetinde şeffaflık, tarafsızlık, dürüstlük ve hesap verebilirlik unsurlarına dikkat çekildi.

Eğitim ile ilgili açıklama yapan Belediye Lider Yardımcısı Ahmet Nazif Balcı; “Belediye çalışanlarımızın etik kurallara uyması, hem kurumumuzun prestiji hem de vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmamız açısından büyük ehemmiyet taşıyor. Etik kıymetler, kamu hizmetlerinin temelini oluşturur ve bu bedellerin uygulanması, halkımızın belediyemize duyduğu itimadı pekiştirir.

Kamu vazifesinde, şeffaflık ve hesap verebilirlik prensipleriyle hareket etmek zorundayız. Vatandaşlarımıza karşı her vakit dürüst ve adil olmalı, kararlarımızı objektif kriterlere nazaran almalıyız. Belediye çalışanları olarak, şahsî çıkarlarımızı bir kenara bırakıp, toplumun faydasını ön planda tutmalıyız. Bu, yalnızca yasal bir mecburilik değil, tıpkı vakitte ahlaki bir sorumluluktur.

Bu eğitimlerin hedefi, siz kıymetli çalışanımızın etik kurallar konusunda farkındalığını artırmak ve bu kuralları günlük iş hayatınızda uygulamanızdır. İlerleyen vakitlerde bu cins eğitimleri daha sık düzenleyerek, sizlerin mesleksel gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz.” dedi.

Mesleki gelişimlerine katkıda bulunarak, vatandaşlara daha uygun hizmet sunmayı amaçlayan Malkara Belediyesi işçilerine verilen “Etik Eğitimi” fikir alışverişinin akabinde son buldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim