yandex
ankara seo
ankara web tasarım
17.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

MEB Bülteni’nde “Maarif Model En Güçlü Argümanımız” Vurgusu

Milli Eğitim Bakanlığı yıl sonu bülteninde Maarif Model öne çıkartıldı. Bakan Tekin model için en güçlü argünamız dedi.

MEB Bülteni’nde “Maarif Model En Güçlü Argümanımız” Vurgusu

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB), Haziran 2023 – Haziran 2024 tarihleri ortasında gerçekleştirilen projeleri ve yapılan düzenlemeleri içeren 205 sayfalık yıllık bülten yayımladı. Laik ve çağdaş eitim sistemine bir darbe olduğu sav edilen tartışmalı Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Uygulaması’na Bülten’in birinci sayfalarında yer verildi.

Maarif Model Vurgusu!

Bakan Tekin bültende yer alan yazısında, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli’ne de değinerek, bu modelin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Cumhuriyetin ikinci yüzyılında gayelere ulaşmada en güçlü argüman olacağını vurguladı. Tekin, “İstiklalden istikbale, Türkiye Yüzyılı’nı inşa edecek kuşaklar yetiştirme vizyonu bize aydınlık bir istikamet sunmaktadır.” tabirini kullandı. Bültende ayrıyeten Öğretmenler Odası Buluşmaları’ndan sınıf tekrarının yine uygulanmasına, devamsızlık affının kaldırılmasından açık liselere geçişin zorlaştırılmasına ve müfredat değişikliklerine kadar birçok yenilik yer aldı.

“Milli Manevi Pahalarla Donanımlı Bireyler Yetiştirmeyi Hedefliyoruz”

MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından hazırlanan bülten, Ulusal Eğitim Bakanlığına bağlı tüm ünitelerce son bir yıl içinde hayata geçirilen projeleri kapsadı. Bültenin sunuş yazısını kaleme alan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, eğitimin çok taraflı bileşenlerden oluşan bir sistem olduğunu belirtti. Tekin, “Öğrencilerimizi ulusal ve manevi bedeller çerçevesinde donanımlı bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizin Türkiye Yüzyılı’nda, Anadolu’dan dünyaya, insanlığın gelişimine katkı sağlayacak kozmik nitelikte fikirler üreteceğine ve geleceğe istikamet vereceğine inanıyoruz. Bu süreçte onların yanında olacak ve destekçisi olacağız.” dedi. (BSHA- Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim