yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

MediaMarkt Türkiye Yönetim Kurulu’na İki Önemli Atama!

MediaMarkt Türkiye’nin idare şurasında yeni atamalar gerçekleşti.

MediaMarkt Türkiye Yönetim Kurulu’na İki Önemli Atama!


Bu atamalarla birlikte, Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CFO) ve Ticaretten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CCO) misyonlarına yeni isimler geldi. 

 

MediaMarkt Türkiye’nin üst idaresine iki yeni isim dahil oldu. Mete Uslukılınç 1 Temmuz prestijiyle Ticaretten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CCO) olarak MediaMarkt Türkiye bünyesine dahil oldu. Tolga Balta da 15 Temmuz prestijiyle Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CFO) olarak MediaMarkt Türkiye bünyesine katılacak.

 

2018 yılından bu yana Dyson Türkiye’nin Genel Müdürü olarak görev yapan Mete Uslukılınç, 1 Temmuz itibariyle MediaMarkt Türkiye ailesine Ticaretten Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CCO) olarak katıldı. Uslukılınç, Eylül 2018’den Ocak 2024’e kadar Dyson Türkiye’de Genel Müdür olarak misyon yaptı ve şirketinde büyümesinde değerli bir rol oynadı. Uslukılınç daha evvel GfK Türkiye, Philips Türkiye ve Philips B.V. Hollanda üzere şirketlerde yönetici konumlarında çalıştı. Dyson Türkiye’nin kurucu Genel Müdürü olarak, güçlü bir pazar stratejisi ile hacim ve satışları kıymetli ölçüde artırdı ve direkt satışlar için dikkate kıymet bir e-ticaret sistemi yürüttü. 

Finanstan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi (CFO) vazifesini mevcut CFO Spyros Xenos’tan devralacak olan Tolga Balta, MediaMarkt Türkiye ailesinin transfer ettiği bir başka üst seviye isim oldu. Balta, yıl sonunda emekliye ayrılacak olan mevcut CFO Spyros Xenos ile bir müddet birlikte çalışacak. Xenos, 2004 yılından bu yana MediaMarktSaturn bünyesinde, mesleği boyunca çok sayıda değerli durumda bulundu. 2004’ten 2019’a kadar MediaMarkt Yunanistan CFO’su olarak misyon yaptı ve 2020’den bu yana MediaMarkt Türkiye’nin finansal operasyonlarından sorumlu oldu. Xenos, şirketin büyüme ve muvaffakiyetinde kıymetli bir rol oynadı.

Tolga Balta ise daha evvel Adidas Kümesi’nde Avrupa Gelişen Pazarlar CFO’su, PepsiCo’da Avrupa IT Tertibi CFO’su, Avrupa Tedarik Zinciri İçecekleri CFO’su ve Doğu Avrupa Operasyon Planlama Yöneticisi üzere çeşitli konumlarda misyon yaptı. Son olarak Reckitt Türkiye ve Orta Asya Bölgesi CFO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi vazifesini üstlenen Balta; mahallî, bölgesel ve milletlerarası finans rollerini kapsayan iş ortamlarının değişimine ahenk sağlama konusundaki güçlü tecrübesiyle, finansal stratejileri yönlendirmede ve büyüme amaçlarını desteklemede kıymetli bir rol üstlenecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ