yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Memur Emekli Maaşları İyileştirilmeli

Memur Emekli Maaşları Ne Kadar Olmalı ? Türkiye Kamu-Sen, Hazine ve Maliye Bakanlığı önünde yaptığı eylem ile kamu çalışanları hakları üzerinden tasarruf yapılmasına reaksiyon gösterdi.

Memur Emekli Maaşları İyileştirilmeli

Memur Emekli Maaşları Ne Kadar Olmalı ? Türkiye Kamu-Sen, Hazine ve Maliye Bakanlığı önünde yaptığı eylem ile kamu çalışanları hakları üzerinden tasarruf yapılmasına reaksiyon gösterdi.

Kamu Çalışanları Hakları Üzerinden Tasarruf Olmaz

Türkile Kamu Sen tarafından yapılan açıklamada, “Kamuya işçi alımını emekli olan kamu çalışanı sayısıyla sınırlamak, kamu hizmetlerinin kalitesinden, etkinliğinden ve verimliliğinden vazgeçmek demektir. Bu durumda hastaneler hekimsiz, hemşiresiz, okullar öğretmensiz, postaneler dağıtıcısız, kurumlarımız memursuz mu kalacaktır? Türkiye Kamu-Sen olarak kamuda daha tesirli ve verimli hizmet üretmenin yolunun hakkaniyet ve adaletten geçtiğine inanıyoruz. Kamu çalışanlarının hakları üzerinden tasarruf sağlama imkân ve ihtimali bulunmamaktadır.

Memur Emekli Maaşları Güzelleştirilmeli, 12 Bin TL Ek Ödeme Maaşlara Yansıtılmalı

“Tasarruftan evvel adalet sağlanmalıdır. Külfeti kamu çalışanına ödetmeden evvel nimetten de çalışanlarımıza hisse verilmelidir. Bu nedenle milyonlarca memur ve memur emeklisinin beklentilerinin karşılanmasını verilen kelamların hayata geçirilmesini istiyoruz. Kamu çalışanlarının ve emeklilerimizin sorunu çok, tasarruf önlemlerine dayanacak gücü yoktur. Bu ekonomik kurallar karşısında tasarruf değil bir an evvel ek önlemler alınarak memurlar ve emekliler rahatlatılmalıdır. Bilhassa hayatın gerçekleriyle uyuşmayan, çalışma hayatıyla ilişiği kalmayan memur emekli maaşlarının güzelleştirilmesini, 12 bin TL fiyatındaki ek ek ödemenin emekli maaşlarına da yansıtılmasını bekliyoruz”

Ek Göstergenin 3600’e Çıkartılması 

“Sayın Cumhurbaşkanımızın da taahhüdü olan birinci dereceye gelen tüm kamu çalışanlarının ek göstergelerinin 3600’e yükseltilmesi için gerekli çalışmanın bir an evvel yapılmasını, Cumhurbaşkanımızın kelamının daha fazla sürüncemede bırakılmamasını istiyoruz. Anayasa Mahkemesince haksız bir kararla iptal edilen toplu mukavele ikramiyesinin, sendika üyesi kamu çalışanlarına tekrar ödenerek ortaya çıkan mağduriyetin giderilmesini, 2 milyon kamu çalışanının elinden alınan aylık 345 TL ödemenin iadesini istiyoruz. Vergi dilimlerindeki adaletsizliğin giderilmesini ve çalışanlarımızın gelir vergisi oranlarının %15’e sabitlenmesini bekliyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfındaki işçinin genel yönetim hizmetleri sınıfına alınarak, bu sorunun bütünüyle gündemden çıkarılmasını istiyoruz.

Kamu Mühendisleri ve Avukatların Mali ve Özlük Hakları İyileştirilmeli

“Kamu mühendisleri ve avukatlar başta olmak üzere mali ve özlük haklarında güzelleştirme bekleyen meslek mensuplarımızın beklentileri daha fazla ertelenmemelidir.  TBMM gündemine gelmiş olan DHMİ ile ilgili çalışmalarda tüm kurum çalışanlarını kapsayacak adil bir düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz. Hem birinci atamalarda hem de misyonda yükselme imtihanlarında mülakatın kaldırılmasını, atama, vazifede yükselme ve unvan değişikliklerinde adalet, hakkaniyet ve liyakate nazaran hareket edilmesini bekliyor, Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenlerimizin bütün beklentilerinin karşılanmasını istiyoruz.  TBMM gündemine gelmiş olan DHMİ ile ilgili çalışmalarda tüm kurum çalışanlarını kapsayacak adil bir düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz. Kapatılan mal müdürlüklerindeki işçi mağdur edilmesin diyoruz.  399 sayılı KHK’ya tabi çalışanların da vazifede yükselmelerine imkân sağlanmasını istiyoruz. Çalışanlarımızın verimli ve tesirli hizmet üretmelerinin önündeki mahzurların kaldırılmasını istiyoruz”

İsraf ve Lüksten Tasarruf Olur

“İsraftan tasarruf olur; lüksten tasarruf olur; fazladan tasarruf olur lakin azdan tasarruf olmaz; muhtaçlıktan tasarruf olmaz; emeğin hakkından tasarruf olmaz; alın terinin karşılığından tasarruf olmaz. Kelam konusu tasarruf olduğunda birinci başvurulacak yer, kamu çalışanlarının haklarını budamak olmamalıdır.  Bir sefer de çalışanların beklentilerine yönelik bir düzenleme yapılmalıdır.  Bilinmelidir ki, Türkiye Kamu-Sen olarak tek bir kamu çalışanımızın dahi kazanılmış hakkının elinden alınmasına müsaade etmeyecek, haklarımızın korunması için her türlü çabayı yapacağız” (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim