yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Menemen ve Foça’da 270 milyon liralık içme suyu yatırımı

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, tüm kente kesintisiz içme suyu hizmeti sağlamak gayesiyle bir çok ilçede ekonomik ömrünü tamamlayan içme suyu çizgilerini yeniliyor

Menemen ve Foça’da 270 milyon liralık içme suyu yatırımı


İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, tüm kente kesintisiz içme suyu hizmeti sağlamak gayesiyle bir çok ilçede ekonomik ömrünü tamamlayan içme suyu sınırlarını yeniliyor. Bu kapsamda Menemen’de Seyrek, Villakent, Emiralem ve Türkelli mahalleleri ile Foça’da Ilıpınar Mahallesi’nde içme suyu sınırı yenileme çalışmaları 270 milyon liralık yatırımla yürütülüyor.

İZSU Genel Müdürlüğü, kentin dört bir yanında ekonomik ömrünü tamamlayan içme suyu sınırlarını yeniliyor. Bu kapsamda Menemen’in Seyrek, Villakent, Emiralem ve Türkelli mahalleleri ile Foça’nın Ilıpınar Mahallesi’ndeki çalışmalar, tüm süratiyle devam ediyor. Menemen ilçesinin Seyrek ve Villakent mahallelerinde 15 kilometresi iletim ve terfi sınırı olmak üzere, toplam 75 kilometre içme suyu çizgisi çalışması yapan İZSU grupları, yeniden Menemen ilçesinin Emiralem ve Türkelli mahalleleri ile Foça ilçesine bağlı Ilıpınar Mahallesi’nde yaklaşık 110 kilometrelik içme suyu sınırı imalatını gerçekleştiriyor. İZSU’nun çalışmaları sayesinde, su kayıp kaçak oranının da taban düzeylere inmesi hedefleniyor.

Yaklaşık 32 kilometrelik çizgi tamamlandı

Menemen ilçesinin Seyrek ve Villakent mahallelerinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren İnşaat Mühendisi Begüm Çakmak, “Menemen ilçesi Seyrek ve Villakent mahallelerindeki içme suyu sınırlarımızın ekonomik ömrünü tamamlamış olması nedeniyle su kayıp-kaçak oranında artış kelam konusuydu. Bu sebeple, İZSU Genel Müdürlüğü olarak, bölgemizde içme suyu sınırlarımızı yenileme çalışması başlattık. İşimiz kapsamında, 17 kilometresi Seyrek’te, 43 kilometresi Villakent’te, 15 kilometresi de iletim ve terfi çizgisi olmak üzere, toplam 75 kilometrelik dev bir çizgi imal ediyoruz. Seyrek’te 17 kilometrelik çizgimiz ve tıpkı vakitte 15 kilometrelik iletim sınırımız tamamlandı. Bölge sakinlerine sağlıklı ve kesintisiz su sağlamak maksadıyla çalışmalarımız kararlılıkla devam edecek” dedi.

110 kilometrelik içme suyu yatırımı

Menemen Emiralem ve Türkelli mahalleleri ile Foça Ilıpınar Mahallesi’nde yürütülen çalışmalara ait bilgi veren İnşaat Teknikeri Hüseyin Güneş de “İZSU Genel Müdürlüğü olarak Menemen ilçesi Emiralem ve Türkelli mahalleleri ile Foça ilçesine bağlı Ilıpınar Mahallesi’nde mevcut içme suyu şebeke sınırında yenileme çalışması yapıyoruz. Yaklaşık 110 kilometrelik bir imalatımız kelam konusu. Buradaki çalışmalarımız, ekonomik ömrünü tamamlamış eski şebeke çizgilerinin yenilenmesi, buna bağlı olarak gelişen arızaların giderilmesi ve de su kayıp kaçak oranının minimum düzeye indirilmesini hedefliyor. Vatandaşlarımıza kaliteli ve kesintisiz içme suyu hizmeti vermek için yatırımlarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ