yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Menemen’de HIDIRELLEZ Coşkusu Yaşandı

Baharın gelişi ve Hıdırellez, Menemen’de etkinliklerle kutlandı. Yoğurt içinde altın bulmadan, yumurta yarışına kadar renkli yarışların düzenlendiği kutlamalarda konuşan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “Bahar demek umut demektir, bahar demek tekrar bir başlangıç demektir, bahar demek tazelenmek demektir.

Menemen’de HIDIRELLEZ Coşkusu Yaşandı


Balkanlardan Orta Asya’ya uzanan geniş bir coğrafyada kutladığımız Hıdırellez, bereketli olsun. Bizi kaynaştıran Ruz-i Hızır olan Hıdırellez kutlu olsun!” dedi.

Menemen’de baharın gelişi ve Hıdırellez sevinci sokağa taştı. Ahıhıdır Mahallesi’nde gerçekleştirilen Hıdırellez Şenliği, ilçenin dört bir yanından Menemenliyi, bir ortaya getirdi. Yoğurt içinde altın aramadan halat çekmeye, çuval yarışından sandalye kapmaya kadar birçok klasik oyunun oynandığı ve yeni jenerasyonlara aktarıldığı yarışlarda heyecan üst seviyedeydi.

Menemenli Tayfun ve orkestrası ile başlayan müzik ziyafetinde Hıdırellez ateşi etrafında toplanan vatandaşları Romantik Erhan ve Bayan Romantik, müzikleriyle adeta mest etti.

Başkan Pehlivan: Hıdırellez bereketli olsun

Etkinliğe katılan hemşehrilerine seslenen Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan da, Hıdırellez ve baharı kutladı. Lider Pehlivan, “Bahar demek umut demektir, bahar demek tekrar bir başlangıç demektir, bahar demek tazelenmek demektir. Bu hoş aktiflikte de daima birlikte yeni bir başlangıçla tazelenmek, geleceğe umutla bakmak, dostluk ve kardeşliğimizi pekiştirmek için bir ortadayız. Balkanlardan Orta Asya’ya uzanan geniş bir coğrafyada kutladığımız Hıdırellez, bereketli olsun. Bizi kaynaştıran Ruz-i Hızır olan Hıdırellez kutlu olsun! Hıdırellez alanımızda çok hoş imgelere şahit olduk. Yoğurt içinde altın aramadan halat çekmeye, çuval yarışından sandalye kapmaya kadar bizim de çocukluğumuzdan beri oynadığımız oyunların bugüne taşınmasından ve bu kültürün yaşamasından inanın çok memnunum. Bu hoş his ve kanılarla her birinizin Hıdırellez’ini bir defa daha kutluyor, sevgi, hürmet, hürmer ve muhabbetle selamlıyorum.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ