yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Metro Türkiye’ye Yeni CEO

Türk mutfağının sürdürülebilirliği için çalışmalarını sürdürülen Metro Türkiye’de üst seviye atama gerçekleşti.

Metro Türkiye’ye Yeni CEO

Metro Küme bünyesinde 27 yıldır çeşitli misyonlar üstlenen David Antunes, Metro Türkiye’nin yeni CEO’su olarak atandı. Daha evvel Portekiz’de CEO olarak misyon yapmakta olan David Antunes, Türkiye’deki yeni misyonuna 1 Mayıs prestijiyle başladı. Antunes, Metro Türkiye’nin istikrarlı büyümesine, Türk gastronomisine ve sürdürülebilir geleceğe yatırımlarına liderlik edecek.

Yaklaşık 4 yıldır Metro Türkiye’nin dönüşümüne ve büyüme stratejilerine liderlik eden Sinem Türüng, şirketin CEO koltuğunu David Antunes’e devretti. İş hayatına Kasım 1997 tarihinde Metro Grup’ta başlayan David Antunes, Asya Bölgesinde ve Orta Doğu Avrupa Bölgesi’nde Tedarik Zinciri ve Operasyon İdaresi rollerini üstlendi. Mayıs 2011’de Metro Küme Kurumsal Tedarik Zinciri Küme Müdürü olarak atanan David Antunes, Şubat 2012’de Polonya’da Operasyon Yöneticisi,  Ekim 2014 itibariyle de Satın Alma Yöneticisi rolünü üstlendi. Nisan 2018’den bu yana Portekiz CEO’su olarak çalışma hayatına devam eden Antunes, şirketin karlı büyüme stratejilerinin hayata geçirilmesine liderlik etti. 

1 Mayıs 2024 prestijiyle Metro Türkiye CEO’su olarak yeni misyonuna başlayan David Antunes, şirketteki çeyrek asrı aşkın deneyimiyle Metro Türkiye’nin Türk mutfağını ve bedellerini korumak, gelecek jenerasyonlara aktarmak ve milletlerarası arenada hakettiği yere gelmesini sağlamak vizyonunu daha da ileri taşımak üzere çalışacak.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ