yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Millî Eğitim Bakanlığı Sıfır Atık Yarışması

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Sıfır Atık Yarışması, öğrencilere çevre bilincini artırmak ve geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilmektedir. Katılım için son tarihleri kaçırmayın!

Millî Eğitim Bakanlığı Sıfır Atık Yarışması

Sıfır Atık Yarışması Düzenleniyor

Millî Eğitim Bakanlığınca, okullarda üç dalda “sıfır atık” temalı yarışma düzenlenecek. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda, öğrencilerde atık üretimini azaltmak, geri dönüşümü teşvik etmek, çevreye duyarlılık konularında farkındalık oluşturmak ve yenilikçi çözümleri geliştirmek amacıyla “Sıfır Atık Yarışması” yapılacak.

Yarışma Kategorileri ve Ödüller

Buna göre resmi ya da özel anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin bireysel eserlerinin yanı sıra okullardan iyi uygulama örneklerinin paylaşılmasının hedeflendiği yarışma kapsamında, “Atıktan Sanata İleri Dönüşüm”, “Sıfır Atık Projeleri” ve “İyi Uygulama Yapan Okul” olmak üzere üç farklı kategoride yarışma düzenlenecek.

Başvuru ve Ödül Tarihleri

Yarışmalar kapsamında 26 Şubat’a kadar başvuru yapılabilecek. Ödül almaya hak kazananlara ödülleri, 30 Mart’ta verilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ