yandex
ankara seo
ankara web tasarım
20.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Milvus Robotics, APY Ventures’tan 600 bin dolar yatırım aldı

Robotik teşebbüsü Milvus Robotics çıktığı yatırım cinsinde APY Ventures’tan 600 bin dolar pahasında yatırım aldı. Teşebbüs, aldığı bu yatırımla birlikte Amerika ve Avrupa pazarlarındaki faaliyetlerini genişlemeyi hedefliyor.

Milvus Robotics, APY Ventures’tan 600 bin dolar yatırım aldı

Robotik teşebbüsü Milvus Robotics çıktığı yatırım tipinde APY Ventures’tan 600 bin dolar kıymetinde yatırım aldı. Teşebbüs, aldığı bu yatırımla birlikte Amerika ve Avrupa pazarlarındaki faaliyetlerini genişlemeyi hedefliyor.

Milvus Robotics, robot ve yazılım tahlilleri ile fabrikalar ve depolarda intralojistik süreçlerinin akıllandırılması vizyonu doğrultusunda hizmet veren robotik teşebbüsü olarak öne çıkıyor. Otonom taşınabilir robot teknolojisinin fabrika ve depolar için daha pratik, erişilebilir ve yararlı bir formda kullanılmasını hedefleyen Milvus, geliştirmiş olduğu yenilikçi teknoloji aracılığıyla müşterilerinin operatörlerle birebir alanda ve bağımsız çalışabilecek robotlarla rastgele bir altyapı heyetimi gerçekleştirmeden operasyonların ve tertibin bir üst düzeye taşıyabilmesini sağlıyor. Tüm adımları anlık izleme imkânı sunan tam entegre gereç transfer süreçleriyle hem üretkenliği hem de verimliliği en üst seviyeye çıkarabiliyor.

Milvus Robotics, Türkiye’de, robotlar ile birlikte bunların otonomi yazılımları, trafik ve filo idare yazılımları, vazife yöneticileri ve başka sistemlerle entegrasyon altyapıları konusunda anahtar teslimi tahlil üreten öncü şirketler ortasında yer alıyor. Teşebbüs, geliştirdiği AMR (Autonomous Mobile Robot) teknolojisi ile Unilever, Nissan, Şişecam, BSH, Henkel üzere tanınmış birçok küresel firmaya yurt içinde ve yurt dışında hizmet veriyor. Ayrıyeten, robotları ile dünyanın 15 farklı ülkesinde 2 milyonun üzerinde çalışma saatine ulaşarak dikkat çeken bir performans sergiledi.

“Teknik takviye ve ArGe gruplarımıza yaptığımız yatırımlarımıza sürat vereceğiz”

Aldıkları yatırıma ait açıklamalarda bulunan Milvus Robotics CEO’su Şamil Özden, “Halihazırda almış olduğumuz yatırım ve önümüzdeki süreçte devam edecek cinslerle birlikte şu anda sürdürdüğümüz yurt dışı satış ve pazarlama organizasyonlarımızı bilhassa Amerika ve Avrupa pazarlarında hızlandırmayı hedefliyoruz. Paralelde de bilhassa teknik takviye ve ArGe gruplarımıza yaptığımız yatırımlarımıza sürat vereceğiz. Bu doğrultuda, derin teknoloji yatırımlarıyla ön plana çıkan APY ile birlikte birinci yatırım çeşidimizi tamamlamış olmaktan ötürü memnunuz.” ifadelerini kullandı.

“Milvus’un büyüme seyahatine kıymetli katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz”

Yatırım sürecine dair konuşan APY Ventures Yöneticisi Mustafa Keçeli“Yalnızca finansal yatırımcı olmayıp, yatırım yaptığımız fon stratejileri prestijiyle da teşebbüs şirketlerine yönelik bir ekosistem sunuyoruz. Teşebbüslere Bilişim Vadisi GSYF ile Bilişim Vadisi’nde şekillenen mobilite ekosisteminin bir paydaşı olma fırsatı sunuyoruz. Türkiye endüstrisinin öncülerinden olan OSTİM Bölgesi için kurduğumuz OSTİM GSYF ile bölgede faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarıyla yakalayacağımız sinerjiyle birlikte de Milvus’un büyüme seyahatine değerli katkılar sağlayacağımızı düşünüyoruz. Robotik ve mekatronik alanında epey deneyimli bir takıma sahip olan Milvus hem üretim hem de Ar-Ge manasında yüksek kabiliyetli bir teşebbüs olarak rakiplerinden ayrışmış durumda. Klâsik üretimin teknoloji adaptasyonunu hızlandıracak bu stil teknoloji teşebbüslerine yatırım yapmaya ve ekosisteme katkı sağlamaya önümüzdeki devirde de devam etmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim