yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Minik Egelilerin mezuniyet sevinci

Ege Üniversitesi Anaokulunda eğitim gören 6 yaş kümesi öğrencileri, ömürlerinin birinci mezuniyet sevinçlerini yaşadı.

Minik Egelilerin mezuniyet sevinci


Çocukların toplum önünde kendilerini tabir edebilmelerini sağlamak, özgüvenlerini artırmak ve ileride hoş anılar biriktirmek gayesiyle gerçekleşen “Yıl Sonu Gösterisi ve Mezuniyet” etkinliğinde mezun öğrenciler, bayrağı alt sınıflarına devretti. EÜ Kültür ve Sanat Konutunda gerçekleşen merasime Anaokulu Müdürü Burcu Karakaş, öğrencilerin aileleri ve öğretmenler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ege Üniversitesi Anaokulu Müdürü Burcu Karakaş, “Bugün başarılı bir eğitim periyodunu tamamlamış olmanın memnunluğunu ve haklı gururunu yaşıyoruz. Çocuklarımız, Ege Üniversitesi Anaokuluna, içlerinde büyük bir potansiyelle geldiler. Yıllar içinde okulumuzda aldıkları eğitim ve arkadaşlarıyla olan bağlantıları sayesinde; rahat bağlantı kurabilen, yardım sever ve tabiata, etrafa uyumlu, hayal kurabilen ve proje üreten, soru soran, sorgulayan, isteklerini çekinmeden tabir edebilen, özgüvenleri yüksek bireyler haline geldiler. Adeta kendi güçlerini kendileri üreten birer yıldız oldular. Ege Üniversitesi Anaokulu eğitimcilerinin sevgi ile yola çıktığı geleceği yaratma serüveninde bizlerin her vakit yanında olan sevgili velilerimiz, dayanaklarınız çocuğunuzu bize emanet ettiğiniz o birinci andan bu ana kadar daima bizimleydi. Bu muvaffakiyet ve gurur hepimizin. Sizlere bu türlü hoş çocuklar yetiştirdiğiniz için gönül dolusu sevgilerimizi sunuyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Miniklere seslenen Karakaş, “Sevgili öğrencilerimiz, her vakit kendine güvenen, başarmak için çok çalışan ve buna inanan olun, okumak her vakit rehberiniz olsun, her fırsatta okuyun, gezip görün, sorun. En güzeli olmak için çabalayın ve asla pes etmeyin. En değerlisi peşinden koşacağınız hayalleriniz olsun. İnsanları sevin, birbirinize, yaşadığımız dünyaya ve canlılara hürmet duyun. Bizlerin sizleri unutmayacağı üzere sizlerde bizleri unutmayın” diyerek kelamlarını noktaladı.

Etkinlik kapsamında anaokulu öğrencileri şiirler okuyarak hazırladıkları dans şovlarını sergilediler. Gerçekleştirilen bayrak zaman teslim merasimin akabinde minik Egeliler, keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadılar. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim