yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Minik futbolcular Büyükakın’a hünerlerini sergiledi

Yeşilova Hasan Doğan Sportmen Gençlik Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen Minikler Spor Şenliği’nde futbolcular Lider Büyükakın’a hünerlerini sergiledi

Minik futbolcular Büyükakın’a hünerlerini sergiledi


Yeşilova Hasan Doğan Sportmen Gençlik Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen Minikler Spor Şenliği’nde futbolcular Lider Büyükakın’a hünerlerini sergiledi

‘Sporun Başşehri Kocaeli’ sloganıyla kente yeni spor tesisleri kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi gençler için yatırımlarına tüm süratiyle devam ediyor. Amatör spora ve atlete kesintisiz dayanak vererek kentin spor potansiyelini daha da yükseltmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi amatör spor kulüplerine tesis yatırımlarının dışında gereç yardımı ve maddi takviye de sağlıyor. İzmit Yeşilova’da bulunan ve TFF eski Lideri merhum Hasan Doğan’ın isminin verildiği Sporcu Gençlik Eğitim Merkezi pek çok imkanıyla Kocaeli’yi geleceğe taşıyacak gençlere hizmet veriyor.

SPOR ŞENLİĞİNE 5 KULÜP KATILDI

Büyükşehir Belediyesi tarafından Yeşilova Hasan Doğan Sportmen Gençlik Eğitim Merkezi’nde Yeşilovaspor, Çayırtepespor, Bekirderespor, Kullarspor ve Hisareynspor’un 10-11 yaş kategorisindeki futbolcuların iştiraki ile Minikler Spor Şenliği düzenlendi. Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın da katıldığı futbol turnuvasında minikler kıyasıya rekabet ederek hünerlerini sergiledi. Tamamlanan turnuvanın akabinde Lider Büyükakın, hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen çocuklarla ve gençlerle sohbet etmeyi de ihmal etmedi.

“VAR GÜCÜMÜZLE KENTİN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Protokol üyelerini ve gençleri selamlayarak konuşmasına başlayan Lider Büyükakın, “Yaklaşık bir buçuk yıl evvel yaptığımız toplantıda Yeşilovaspor Kulübü Lideri Ali Gürdal ‘Yeşilova’daki spor tesisini bir elden geçirelim. Gençlerin burada çok önemli bir altyapısı var. Gençlerimizi sporla buluşturalım’ talebinde bulundu. Gençlerimiz artık burada. Bakın hoş olan gençlerimizin burada spor yapması, onların keyifli olması. Değerli olan gençlerimizin geleceğe hem vücutlarıyla hem zihinleriyle hazırlanması. Var gücümüzle bu kentin geleceği için gençleri için çalışıyoruz” tabirlerini kullandı.

“SPORDA DİSİPLİNLE BAŞARILI OLACAKSINIZ”

“İnşallah onların her biri yarının hem başarılı atletleri hem başarılı iş insanları, siyasetçileri, devlet yöneticileri olacaklar” diyen Lider Büyükakın, “Her birinizin gözündeki o pırıltıyı görmek mümkün. Spordaki disiplinle bir arada hayatta da başarılı olacaksınız. Burada çocuklarını bekleyen anne ve babalar var. Onlar olmasa bu hoşluklar olmazdı. Ben buradaki kadrolara emek veren hem hocalarımıza, hem yöneticilerimize ve tabi ki bu çocuklarımızın sporla buluşması için onları her gün buraya getiren velilere teşekkür ediyorum. Bu bölgede bu tesisin daha hoş yarınlara hizmet etmesini yürekten temenni ediyor, her birinizi hürmetle selamlıyorum” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.

ÇOCUKLARDAN BÜYÜKAKIN’A PENALTI DAVETİ

Amatör spor kulüplerinin futbolcularıyla toplu fotoğraf çekiminin akabinde çocuklar, sporu çok seven Lider Büyükakın’a penaltı çekmesi için davette bulundu. Lider Büyükakın çocukların isteği üzerine topun başına geçerken epeyce sevinçli anların yaşandığı manzaralar ortaya çıktı.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN PROJEYİ YERİNDE İNCELEDİ

Gençlerin verimli vakit geçirebilmesi için spor tesisinin yanına inşa edilen Hasan Doğan Sportmen Gençlik Eğitim Merkezi’nde incelemelerde bulunan Lider Büyükakın teknik gruplardan ayrıntılı bilgi aldı. Projenin geldiği son durumu yerinde gören Lider Büyükakın bina inşaatında ilerleme durumunun yüzde 60 düzeyine ulaştığı bilgisini aldı. Kocaeli’nin her noktasındaki proje ve hizmetleri yakın takibinde tutan Lider Büyükakın, kültürel ve sanatsal etkinliklerden sportif aktivitelere kadar gençliğe yönelik projelerde dur durak demeden çalışacaklarını belirtti.

OFİSLER, KULÜP VE SOYUNMA ODALARI

Yeşilova’da bulunan Hasan Doğan Spor Tesisine ilişkin mevcut yapı yıkılarak yerine 3,5 katlı Sportmen Gençlik Eğitim Merkezi yapılıyor. Merkez tamamlandığında amatör spor kulüplerinin değerli bir eksiği giderilmiş olacak. 946 metrekareden oluşan yapının taban katında idari ofis, 8 adet kulüp odası, 4 adet soyunma odası, soyunma odaları içerisinde duş ve tuvalet, işçi odası, paklık odası, materyal odası ve yıkama-kurutma odası yer alıyor.

GENÇLERE HİZMET VERECEK

Büyükşehir, Yeşilova Hasan Doğan Atlet Gençlik Eğitim Merkezi’nde de birçok hizmeti gençlerin ayağına getirecek. 977 metrekare olarak planlanan yapının birinci katında fitness salonu, soyunma odası, duş ve tuvalet, kafe, PDR ofisi, çok maksatlı salon ile idari ofis bulunuyor. 757 metrekareden oluşan ikinci katta 5 adet derslik, 1 adet öğretmenler odası, mescit, atölye alanı, bilişim atölyesi, dinlenme ve oturma alanı ile ofis bulunurken 365 metrekare olarak planlanan çatı katında ise kütüphane, depo ve ofis yer alıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ