yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Miraç Kandilinin Devletimizin Ve Milletimizin Yükselişinin Habercisi Olmasını Diliyorum

İlçe halkının Miraç Kandilini kutlayan Belediye Lideri Alper Taban, “Miraç, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa, en ulu mertebeye yükseliştir.

Miraç Kandilinin Devletimizin Ve Milletimizin Yükselişinin Habercisi Olmasını Diliyorum


İlçe halkının Miraç Kandilini kutlayan Belediye Lideri Alper Taban, “Miraç, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa, en büyük mertebeye yükseliştir. Miraç Kandili’nin ülkemiz ve milletimiz için de yine yükselişin habercisi olmasını rabbimden niyaz ediyorum” dedi. Öte yandan, kandil gecesi Hacı Yusuf Mescidinde Kuran-ı Kerim tilavetiyle yatsı namazı çıkışında ikramlar yapılacağı bildirildi.

Recep ayının birinci manevi günü olan Regaip Kandili ile başlayan kutsal geceler halkasının zincirlerinden biri de Miraç Kandili. İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, Salı gecesi idrak edeceğimiz Miraç Kandiline ait yazılı bir açıklama yayınlayarak ilçe halkının kandilini kutladı. Lider Taban, üç aylarda Regaip Kandili ile başlayan mübarek gecelerin birçok hikmet, sır ve rahmeti içinde barındıran Miraç Kandili ile devam ettiğini tabir ederek bilhassa Müslüman coğrafyada akan kan ve göz yaşının dinmesi için dua istedi.

“MİRAÇ KANDİLİ HUZUR VE BARIŞIN BAŞLANGICI OLSUN”

Miraç Kandilinin Hicri Takvime nazaran Recep Ayı’nın 27. gecesi idrak edildiğini hatırlatan Lider Taban, “Miraç Kandili, Hz. Muhammed (sav)’in Allah huzuruna yükselişini tabir etmesi nedeniyle değerli bir gecedir. Bizler de mübarek Miraç Kandiline kavuşmanın manevi huzurunu yaşıyoruz. Lakin yaşanan dünya üzerinde bitmeyen bir düşmanlık, son bulmayan kin, bilhassa Müslüman coğrafyada dinmeyen kan ve gözyaşlarından ötürü da bir yanımız üzgün ve acılı. Bu nedenle, Miraç Kandilinde ekseriyetle tüm dünyada huzur ve barış için ellerimizi semaya açacağız. İnşallah bu mübarek gecenin içimizi yakan afetler, felaketler, savaşların son bulması ismine bir başlangıç, bizlere de güç kuvvet vermesini niyaz ediyorum. Mübarek Miraç gecesinin ülkemiz ve milletimiz için de tekrar yükselişin habercisi olmasını temenni ediyorum. Bu mübarek geceyi fırsat bilip milletimiz ve ülkemiz için, tüm mazlumlar için, dünyada barış ve huzurun sağlanması için büyük Rabbimize dua etmeliyiz” dedi.

Miraç gecesinin ilahi lütuf ve ikramlarla dolu bir gece olduğuna da vurgu yapan Lider Taban, şöyle devam etti: “Peygamber Efendimizin yaptığı Miraç seyahati, Mescid-i Haram’dan başlayıp Mescid-i Aksa’ya ve oradan da Ulu Mevla’ya yanlışsız yapılan kutsal bir seyahattir. Miraç, beşeri hislerden tertemiz bir kulluğa, en aziz mertebeye yükseliştir. Bu türlü geceler birlik beraberliği, dayanışmayı ve kardeşlik hislerimizi pekiştirmeye, kendimizi ve yaptıklarımızı bir daha gözden geçirip tartmamıza vesile olan gecelerdir. Bu vesileyle pek çok kıymetli hadiseyi içerisinde barındıran bu kutlu gecenin başta İnegöl’ümüze, ülkemize ve tüm dünyaya sıhhat ve huzur getirmesini diliyorum.”

MİRAÇ KANDİLİ HACI YUSUF ŞAHİN MESCİDİNDE KUTLANACAK

Öte yandan, İnegöl Belediyesi Miraç Kandili gecesi Hacı Yusuf Şahin Mescidinde özel bir program icra edecek. İmam Nurullah Memiş ve Müezzinler Sedat Kaya ile Selami Gülenç’in akşam namazı ile yatsı ortasında Kuran-ı Kerim tilavetleri ve namaz çıkışında vatandaşlara lokma ikramları yapılacağı söz edildi. Lider Alper Taban, tüm ilçe halkını kandil programına davet etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ