yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Moral Evi ile hayata daha sıkı tutunacaklar

Kanserle çaba eden hasta ve hasta ve hasta yakınlarının moral, motivasyonlarını artırmak hedefiyle hayata geçirilen ‘Bursa Kanserle Savaş Derneği Moral Evi’ düzenlenen merasimle hizmete girdi.

Moral Evi ile hayata daha sıkı tutunacaklar


Kanserle gayret eden hasta ve hasta ve hasta yakınlarının moral, motivasyonlarını artırmak hedefiyle hayata geçirilen ‘Bursa Kanserle Savaş Derneği Moral Evi’ düzenlenen merasimle hizmete girdi.

Nilüfer Belediyesi, Bursa Kanserle Savaş Derneği ve Bademli Rotary Kulübü kıymetli bir toplumsal sorumluluk projesine imza attı. Üç kurumun ve hayırsever iş insanlarının takviyeleriyle hayata geçirilen ‘Bursa Kanserle Savaş Derneği Moral Evi’, kanser hastası ve yakınlarının yaşadığı süreçte onlara dayanak sağlayacak. Minareliçavuş Mahallesi’nde faaliyete geçen merkezde kanser hastası ve hasta yakınlarına psikolog, diyetisyen, sosyal eğitim ve öteki alanlardaki uzman bireyler takviye verecek. Tıpkı vakitte gerçekleştirilecek çeşitli etkinlikler hasta ve yakınlarına moral olacak.

Faaliyete geçen merkezin açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Mustafa Bozbey, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lider Yardımcısı Erhan Adem, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bademli Rotary Kulübü Lideri Gülşah Gicvan Büyükarda’nın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş insanları ile kanser hastaları ve yakınları katıldı.

“TEDAVİNİN YARISI MORAL VE MOTİVASYONDUR”

Bursa Kanserle Savaş Derneği Moral Evi’nin açılışında konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, belediyenin toplumsal sorumluluk projelerine verdiği dayanağı vurgulayarak şunları söyledi: “Nilüfer Belediyesi olarak toplumsal sorumluluk projelerini her vakit destekliyoruz. Bu kültürün temeli, Bursa Büyükşehir Belediye Liderimiz Mustafa Bozbey’in 20 yıllık Nilüfer Belediye Başkanlığı devrinde atıldı. Biz de bu geleneği büyüterek devam ettireceğiz.”

Kanserle uğraşta kendi tecrübelerini de paylaşan Lider Şadi Özdemir, “Moral, motivasyon ve dayanışmanın tedavi sürecinde ne kadar değerli olduğunu çok güzel biliyorum. Kanser tedavisinin yarısı moral ve motivasyondur” dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir sözlerini, “Kanseriz demek kolay değil. Lakin hastalıkla bile eğlenmeyi öğrenin. Umarım burası, kanserle çaba eden arkadaşlarımız için gerçek bir moral konutu olur” diyerek tamamladı.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de, Kanserle Çaba Derneği’nin çalışmalarını takdirle karşıladığını belirtti. Bozbey, bu cins faaliyetlerin eğitim, moral ve toplumsal proje geliştirme açısından manalı olduğunu vurguladı.

Nilüfer Belediye Başkanlığı devrinde sivil toplum kuruluşlarıyla güçlü bağlar kurduklarını ve bunların olumlu tesirlerini gördüklerini hatırlatan Lider Bozbey, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı periyodunda de STK’larla olan sıkı irtibatlarını sürdüreceklerini tabir etti. Bozbey, toplumun muhtaçlıklarını karşılama konusunda sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte hareket edeceklerinin iletisini verdi.

CHP Genel Lider Yardımcısı Erhan Adem de kanser tedavisinde moral ve motivasyonun ehemmiyetine vurgu yaparak, “Moral ve motivasyonun, emeğin olduğu bu yerde kaygıların unutulacağına ve hastalıkların tedavi edileceğine inanıyorum” dedi.

Kanser başta olmak üzere tüm hastalıklarla gayretin ekonomik, toplumsal ve ruhsal olmak üzere çok boyutu olduğuna dikkat çeken, CHP Parti Meclis Üyesi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal da, halkçı ve bütüncül sıhhat siyasetleri oluşturulması gerektiğini vurguladı.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise “Zor günlerimizde hayatı yaşanır ve çekilir kılan tek şey, bu dünyada etrafımızda âlâ insanların, dayanışmanın, paylaşmanın olması” diyerek, kanser hastalarına ruhsal ve toplumsal dayanağın yanı sıra moral ve motivasyon sağlamak maksadıyla hayata geçirilen merkeze emeği geçenlere teşekkür etti.

Nilüfer Belediyesi ile hayata geçirdikleri Moral Evi’nin Türkiye’de bir birinci olduklarının altını çizen Bursa Kanserle Savaş Derneği Başkanı Ümit Ecemiş, “Tedavi süreci devam eden, idame doza geçen, denetim sürecinde olan bütün çocuklarımızın anne ve babalarına haftada bir gün klinik psikolog desteği, diyetisyen desteği, toplumsal çalışmacı üzere kendi alanlarında uzman, büsbütün gönüllükle bizlerle birlikte yol yürüyen arkadaşlarımız burada bir toplumsal sorumluluk çalışması yapacaklar” dedi.

Konuşmaların akabinde takviye verenlere teşekkür plaketi takdim edildi. Daha sonra çocuklar iştirakçiler ile birlikte dileklerinin yazılı olduğu balonları gökyüzüne bıraktı. Akabinde protokol üyeleri ve destekçilerin kurdele kısmı ile ‘Bursa Kanserle Savaş Derneği Moral Evi’ resmi olarak hizmete girdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ