yandex
ankara seo
ankara web tasarım
29.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi 53 Bin Adet Meyve Fidanı Dağıtıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ziraî desteklemeler kapsamında 53 bin adet meyve fidanın dağıtımına başlıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi 53 Bin Adet Meyve Fidanı Dağıtıyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi ziraî desteklemeler kapsamında 53 bin adet meyve fidanın dağıtımına başlıyor. Desteklemeler 2 ile 10 dekar ortası yerler için yapılacak. Bütün çiftçiler bu desteklemeden direkt faydalanabilecek.

Muğla Büyükşehir Belediyesi üreten çiftçilere verdiği takviyesi sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi zeytin, kestane, ceviz, keçiboynuzu ve badem fidanın dağıtımına başlıyor.

Tarımsal eser çeşitliliğinin arttırılması ve sürdürülebilir kırsal kalkınmanın sağlanması için değerli projeler hayata geçiren Muğla Büyükşehir Belediyesi vilayet genelinde yüzde 50 hibeli zeytin, kestane, ceviz, keçiboynuzu ve badem fidanı desteklemesine başlıyor. Vilayet genelinde bugüne kadar 205 bin adet meyve fidanı, 575 ton tohumluk patates ve 578 ton yem bitkisi tohumu dağıtımı yapılırken 2023 yılı için hazırlanan fidan dağıtımı başlıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak olan fidan dağıtımından yararlanmak isteyen üreticilerden hakikat gübreleme metotlarının uygulanması için toprak analizi yaptırılması kaidesi istenecek. Desteklemeler 2 ile 10 dekar ortası topraklar için yapılacak. Bütün çiftçiler bu desteklemeden direkt faydalanabilecek. Meyve fidanı dağıtımından yararlanmak isteyen vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi ziraî hizmetler dairesine kişisel müracaatta bulanabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ