yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kadınların her alanda eşit ve görünür olması amacıyla Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kuruldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Bayan ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kuruldu. Bayan Siyasetleri ve Çocuk Siyasetleri Şube Müdürlüklerinden oluşan Daire Başkanlığı Mayıs ayı meclisinde onaylanarak hizmete girdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kadınların her alanda eşit ve görünür olması amacıyla Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kuruldu


Muğla’da yaşayan tüm bayanların her alanda eşit ve görünür olması, bayanların kentin hizmetlerinden eşit yararlanması, kadın-erkek eşitlik siyasetlerinin tüm hizmetler için temel kriter olarak belirlenmesi ve üniversal bir hak olan bayan uğraşını desteklemek için kurulan Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Kadın Politikaları Şube Müdürlüğü, bayan siyasetleri, istihdam siyasetleri, müracaat merkezi, sığınak, türel takviye dönüştürücü ve güçlendirici siyasetler alanında projeler üretecek.

Yine Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Çocuk Politikaları Şube Müdürlüğü ise kreş, etüt merkezi, çocuk hakları ve karar alım süreçlerine aktif ve verimli iştirak sağlanması tarafında hizmetler sunacak.

Daire Başkanlığı’na Dr.Özge Demirel atandı. Özge Demirel, kimdir?

1980 yılında Muş’ta doğdu. Lise eğitimini Ankara’da tamamladı. 1997 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu İdaresi Kısmında lisans eğitimine başladı. 2001 yılında üniversite mezuniyetinin akabinde İngiltere’de lisan eğitimi aldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü Kamu İdaresi Ana Bilim Kolunda yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesinde ulusal ve memleketler arası hibe, kredi ve öteki finansman bahislerinde proje uzmanı olarak misyon yaptı. Adnan Menderes Üniversitesi Halkla Münasebetler ve Dış Ticaret Kısımlarında konuk öğretim elemanı olarak ders verdi.

Temsili Bürokrasi, Mahallî İdareler, Bayan ve Çocuk Siyasetleri, Dezavantajlı Kümeler, Dirençli Kentler, Katılımcılık, Göç başta olmak üzere idare alanında yayınlanmış çok sayıda ulusal ve milletlerarası makaleleri bulunmaktadır.

Temsili Bürokrasi Uygulamaları ve Türkiye isimli kitabın müellifliğini, Multi-Level Governance in Developing Economies ve Sosyo-Ekonomik Boyutlarıyla Yoksulluk Gerçeği kitaplarında kısım müellifliği yapmıştır. Medya ve Bağlantı Kısmı mezunu da olup iki çocuk annesidir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ