yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Muğla Büyükşehir İtfaiyesinden Hayvan Kurtarma Operasyonu

Muğla’nın 13 ilçesinde 41 noktada konuşlanan Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye teşkilatı, yangın, trafik kazası, zelzele, sel, heyelan, mahsur kalma üzere olayların yanı sıra sıkıntı durumda kalan hayvanların kurtarılmasında da kıymetli bir rol oynuyor.

Muğla Büyükşehir İtfaiyesinden Hayvan Kurtarma Operasyonu


Muğla’nın 13 ilçesinde 41 noktada konuşlanan Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye teşkilatı, yangın, trafik kazası, sarsıntı, sel, heyelan, mahsur kalma üzere olayların yanı sıra güç durumda kalan hayvanların kurtarılmasında da kıymetli bir rol oynuyor.

Muğla ili genelinde 41 noktada vatandaşların güvenliği için hizmet veren Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı takımları, 1 Ocak 2024 tarihinden bugüne 296 hayvan kurtarma operasyonuna müdahale etti.

İtfaiye takımları, çoklukla konutların havalandırma boşluklarına yahut araç motorlarına giren kedileri kurtarmanın yanında, ayağına ip dolaşan kuşlar, çukura düşen inekler, koyun, keçi ve at üzere hayvanların da yardımına koşuyor. Bunun yanı sıra, boş havuza düşen domuz, kirpi, tilki üzere yabani hayvanlar da itfaiye gruplarının müdahale ettiği olaylar ortasında yer alıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, vatandaşların ve hayvanların güvenliği için 7/24 hizmet vermeye devam ediyor. İtfaiye takımları süratli ve tesirli müdahaleleri sayesinde birçok hayvan inançlı bir halde kurtarılıyor ve tekrar doğal ömürlerine yahut sahiplerine kavuşuyor. Bu özverili çalışmalar, itfaiyenin yalnızca yangın ve kaza üzere olaylara değil, tıpkı vakitte tabiatın ve hayvanların korunmasına da büyük değer verdiğini gösteriyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Mehmet Karyağdı tarafından yapılan açıklamada, grupların yangın, trafik kazaları, zelzele, sel, heyelan ve mahsur kalma üzere afetlere müdahale etmenin yanında, kentin en ücra noktalarında güç durumda kalan hayvanların da imdadına yetiştiği belirtildi. Karyağdı, “İtfaiye teşkilatı olarak her canlının hayatını kurtarmak hem mesleksel misyonumuz hem de insanlık misyonumuzdur,” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim