yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Neova Sigorta, “Geleceğimizin Sigortası Ormanlarımız” projesi resim yarışmasının sonuçlarını açıkladı

Sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalar yürüten Neova Sigorta, “Geleceğimizin Sigortası Ormanlarımız” projesi kapsamında çocuklar için bir fotoğraf yarışı düzenledi. Neova, 5 Haziran Dünya Etraf Günü kapsamında “ormanların önemini” tema alan fotoğraf müsabakasının sonuçlarını açıkladı.

Neova Sigorta, “Geleceğimizin Sigortası Ormanlarımız” projesi resim yarışmasının sonuçlarını açıkladı


Neova Sigorta, Orman Genel Müdürlüğü iş birliği ile 25 Mart Pazartesi günü Bursa’da gerçekleştirdiği fidan dikimiyle birlikte “Geleceğimizin Sigortası Ormanlarımız” projesini hayata geçirmişti. Balıkesir ve Bursa’da toplam 100 bin adet fidanın dikilmesiyle başlatılan proje kapsamında ormanların kıymeti üzerine farkındalık oluşturmak ismine çocuklara yönelik bir fotoğraf müsabakası da düzenlendi.

25 Mart- 15 Mayıs tarihleri ortasında gelecegimizinsigortasi.com web sitesi üzerinden müracaatları toplayan Neova, binin üzerindeki başvuruyu değerlendirmeye alarak Rafadan Tayfa’nın Yapımcısı ve Yönetmeni İsmail Fidan’ın öncülüğündeki heyetin değerlendirmesi sonucu müsabakanın kazananlarını belirledi. 

“Sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarımıza devam edeceğiz”

Neova Sigorta Dijital Kanallar, Pazarlama ve Bankasüranstan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sami Kaya, fotoğraf müsabakası ile ilgili şu açıklamalarda bulundu: “Neova Sigorta olarak, dünyanın sürdürülebilir geleceği için kıymetli adımlar atıyoruz. Bu doğrultuda BM Sürdürülebilir Kalkınma Maksatları ortasından Karasal Yaşam’a yönelik sürdürülebilir bir proje geliştirdik. Global Hedefler çerçevesinde karasal ekosistemleri korumak, uygunlaştırmak ve sürdürülebilir kullanımını desteklemek; sürdürülebilir orman idaresini sağlamak gayesiyle tıpkı doğrultuda yola çıktığımız  ‘Geleceğimizin Sigortası Ormanlarımız’ projemizle Bursa’da 40 bin, Balıkesir’de 60 bin adet fidanın dikilmesine öncülük ettik. Projemizin devamı niteliğindeyse Türkiye genelinde ormanlarımızın ehemmiyetine dikkat çekebilmek için 8-12 yaş kümesi çocuklarımıza yönelik bir fotoğraf müsabakası düzenledik. Çocuklarımızın bu yarışa bu kadar ilgi göstermesi memnunluk verici. Hem çocuklarımıza hem de çocukları teşvik eden aile ve öğretmenlerine teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Sürdürülebilir bir gelecek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” 

Resim yarışının dereceye giren fotoğrafları belirli oldu 

Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklar tarafından yapılan her biri birbirinden farklı stil ve yaratıcılıkla oluşturulan fotoğraflar, ormanların ülkemiz ve geleceğimize dair değerine dikkat çekmiş oldular. Müsabaka sonucuna nazaran birinci olan Esmira BUYRUK, birincilik mükafatı olan dizüstü bilgisayarın sahibi oldu. Müsabakayı ikinci sırada tamamlayan Ali Zeyd AKÇAY tablet ödülünün sahibi olurken, üçüncü olan Necati Yağız ÜRÜŞAN bisiklet mükafatını kazandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim