yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Nilüfer Çoksesli Koro festivale iki ödülle damga vurdu

Şef Zeynep Göknur Yıldız idaresindeki Nilüfer Çoksesli Koro, 17 kentten 114 koro ile 4 bin 500 koristin yer aldığı 9. Sansev İstanbul Memleketler arası Çoksesli Koro Festivali’nde iki mükafata kıymet görüldü.

Nilüfer Çoksesli Koro festivale iki ödülle damga vurdu


Nilüfer Belediyesi bünyesinde 18 yıldır çalışmalarını sürdüren, yurt içi ve yurt dışında katıldığı tertiplerden muvaffakiyetle dönen Nilüfer Çoksesli Koro, mükafatlarına bir yenisini daha ekledi. Şef Zeynep Göknur Yıldız idaresindeki Nilüfer Çoksesli Koro, Sansev İstanbul Memleketler arası Çoksesli Koro Festivali’ne katıldı. İstanbul’daki Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen ve dört gün süren şenlikte, 17 kentten 114 koro ile 4 bin 500 korist yer aldı.

Festivalde, ulusal ve milletlerarası koro literatüründen çeşitli eserler seslendiren Nilüfer Çoksesli Koro, Nedim Yıldız’a ilişkin “Gelir Geçer” isimli yapıtın de birinci seslendirilişini yaptı.

9. Sansev İstanbul Memleketler arası Çoksesli Koro Festivali’ndeki performansıyla “Müzikalitede Başarı” ve “Jüri Özel Ödülü”ne kıymet görülen Nilüfer Çoksesli Koro, Bursa’ya iki mükafatla birden döndü.

Nilüfer Çoksesli Koro, şenliğin kapanışında Sansev Marşı’nı da seslendirerek, izleyenlere unutamayacakları bir şenlik yaşattı. Nilüfer Çoksesli Koro’nun performansı, izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim