yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Nilüfer Kent Konseyi’nin yeni başkanı Mustafa Berkay Aydın


Nilüfer Kent Konseyi’nin yeni başkanı, 26. Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda belirlendi. İki adayın yarıştığı seçimde 284 oyun 203’ünü alan Mustafa Berkay Aydın lider oldu.

Nilüfer Kent Konseyi’nin yeni başkanı Mustafa Berkay Aydın


Nilüfer Kent Kurulu 26. Olağan Seçimli Genel Konsey Toplantısı, Bursa Akademik Odalar Birliği (BAOB) Ortak Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Toplantıya Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ve eşi Nuray Özdemir’in yanı sıra, Lider Yardımcıları Emre Karagöz, Okan Şahin, Zerrin Güleş, Serpil Altun, CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk, CHP Nilüfer İlçe Başkanı Özgür Şahin ve evvelki dönem Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Ağır ilgi gösterilen genel heyette salon büsbütün doldu.

Nilüfer Kent Kurulu Genel Sekreteri ve Nilüfer Belediye Lider Yardımcısı Emre Karagöz’ün açılış konuşmasının akabinde hürmet duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması gerçekleşti. Daha sonra yapılan oylamada Fehmi Enginalp, Sudem Duran ve Gökhan Aydın genel konseyin divan konseyini oluşturdu.

Programın açılışında konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, kent kurullarının, bulundukları kentlerde kamuoyu oluşturmada ve halkın problemlerinin tahlilinde değerli misyonlar üstlendiklerini söyledi. Nilüfer Kent Konseyi’nin de ‘demokrasi kentini’ yaşama geçirmekte en değerli paydaş olduğunu belirten Özdemir, bundan sonra da o denli olacağını lisana getirdi. Yerelde demokrasiyi güçlendirmek, kenti sahiplenerek, birlikte yönetmek istediklerini vurgulayan Özdemir, “Kent Konseyi’nin ana vazifesi ortak aklı yakalamaktır. Ortak akılla, kentimizin, ülkemizin meselelerinin tahlili için, ekmek kadar, su kadar gereksinim duyduğumuz demokrasiyi güçlendirmemiz, bunu da yerelden merkeze, yani tabandan üste gerçek sağlamamız gerekiyor. Elbette bu da yalnızca mahallî idarenin ferdî eforuyla olmaz.

Bizlere bu bahiste Nilüfer Kent Kurulu üzere kentin tüm paydaşları kıymetli katkı sağlıyor. Unutmayalım ki bir kentin gelişimi, orada yaşayan insanların idareye faal iştiraki ve sahiplenmesiyle mümkün olur. İşte Nilüfer Kent Kurulu, bu iştirakin ve sahiplenmenin en hoş örneklerinden. Nilüfer Kent Konseyi’nin bütün iştirakçilerine teşekkür ediyorum. Eminim ki önümüzdeki günlerde birlikte bu kent için çok daha hoş işleri birlikte yapacağız” diye konuştu.

Başkan Özdemir’in akabinde konuşan CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk ise güçlü sivil toplum kuruluşları ve ortak aklın değerini vurguladı. Evvelki dönem Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem de birçok sivil toplum örgütü, dernek ve meslek kümelerinin kent kurulunun içinde yer aldığını belirterek, çalışmalarıyla Nilüfer Kent Konseyi’nin Türkiye’ye örnek olduğunu kaydetti.

Gerçekleştirilen genel konseyde vazifesi sona eren Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Neslihan Binbaş ise bundan sonra kent gönüllüsü olarak Nilüfer ve Bursa için çalışacağını belirterek, seçilecek başkan ve yürütme kurulu üyelerine muvaffakiyetler diledi.

Nilüfer Kent Kurulu Başkanlığı için yarışan Dilber Dereli ve Mustafa Berkay Aydın’ın konuşmaların ardından yürütme kurulu adayları kendilerini tanıttı. Daha sonra sandıkların kurulduğu ortak alanda seçim heyecanı başladı. Demokratik hakkını kullanmak isteyerek sandık başına giden delegeler, başkanlık ve yürütme kurulu için kurulan iki sandıkta oylarını kullandı. Kapalı oy, açık sayım formunda gerçekleştirilen seçimin sonunda 284 oyun 203’ünü alan Mustafa Berkay Aydın, Nilüfer Kent Konseyi’nin yeni lideri oldu. Oylama sonucu yürütme kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Akademik ve Meslek Odaları Temsilcisi: Irmak Özbey ve Ebru Yalçın
Mahalle Muhtarı Temsilcisi: Sevilay Karaca, İclal Polat
STK Temsilcisi: Emel Helvacı, Umut Aydos
Sendika Temsilcisi: Tarık Efe
Üniversite Temsilcisi: Mevlüt Okan Aydın
Üye: Ahmet Keskin ve Sabiha Sevgi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim