yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Nilüfer’in geleceğini Nilüferliler şekillendirecek

Nilüfer Belediyesi, 2025-2029 Stratejik Planı’nı vatandaşların iştirakiyle hazırlıyor. “Birlikte Üret, Birlikte Yönet” sloganıyla düzenlenen çalıştaylarda, 64 mahalleden gelen tekliflerle kentin geleceği şekillendirilecek. Buluşmanın birincisi Üçevler Mahallesi’nde gerçekleşti.

Nilüfer’in geleceğini Nilüferliler şekillendirecek


Nilüfer Belediyesi, 2025-2029 periyodu Stratejik Planı’nı iştirakçi bir yaklaşımla hazırlamak için mahalle çalıştaylarına başladı. “Birlikte Yönet, Birlikte Üret” sloganıyla 5 yıllık yol haritasını Nilüferliler’in fikir ve teklifleriyle şekillendirmeyi amaçlayan Nilüfer Belediyesi, birinci çalıştayını Üçevler Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Üçevler Kütüphanesi önünde, Gümüştepe, Demirci, Dağyenice ve Üçevler mahallelerinden vatandaşların ağır iştirakiyle gerçekleştirilen aktiflikte, Nilüfer Belediyesi Lider Vekili Gökçe Güney ile Lider Yardımcıları Okan Şahin, Emre Karagöz, Mahmut Demiröz, Sevimli Biçer ve Zerrin Güleş de yer aldı. Nilüfer Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü çalışanları, çalıştayda birinci olarak bölge sakinlerini stratejik plan süreci hakkında bilgilendirdi. 7’den 70’e farklı yaş kümelerinden ve toplumun her kısmından vatandaş da, çalıştayda mahalleleri ile ilgili fikir ve tekliflerini lisana getirdiler. Ortak akıl ile ortaya konulan meseleler ve tekliflerin görüşüldüğü çalıştayda Nilüferliler, kentin ve mahallelerinin geleceği için somut tekliflerini sundular.

“Bütün kesitleri kapsayacak stratejik plan oluşturacağız”
Nilüfer’in önümüzdeki 5 yılını Nilüferliler ile birlikte tasarlamak için bu çalıştayları düzenlediklerini lisana getiren Nilüfer Belediye Lider Vekili Gökçe Güney, “Bu buluşmalar ile toplumun bütün kesitlerini kapsayarak bir stratejik plan oluşturmayı hedefliyoruz. Sizlerin görüşleri Nilüfer’imize çok bedelli katkılar sağlayacaktır” dedi.
“Birlikte Üret, Birlikte Yönet” sloganıyla gerçekleştirilen çalıştaylar, 8 Haziran’a kadar 64 mahalleden vatandaşların iştirakiyle 15 bölgede düzenlenecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim