yandex
ankara seo
ankara web tasarım
25.02.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Nostalji Tramvay hattında hummalı çalışma

Antalya Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların Cumhuriyet Meydanı’nı daha rahat kullanabilmeleri için nostalji tramvay çizgisi ile kaldırım anasındaki kot farkını kaldırıyor.

Nostalji Tramvay hattında hummalı çalışma


Antalya Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşların Cumhuriyet Meydanı’nı daha rahat kullanabilmeleri için nostalji tramvay sınırı ile kaldırım anasındaki kot farkını kaldırıyor. Nostalji tramvay çizgisinde ray tamiratı ve kaldırım çalışması da yürütülüyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, nostalji tramvay çizgisinde hummalı bir çalışma yürütüyor. Engelli vatandaşların talepleri üzerine harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Meydanı-Selekler ortasındaki nostalji tramvay sınırında raylar ve kaldırımlar ortasındaki kot farkını kaldırmak, meydanın engelli bireyler tarafından daha rahat kullanımını sağlamak üzere çalışma başlattı. Çalışmayla, Cumhuriyet Meydanı’nın estetik görünümünün ve kullanılabilirliğinin artırılması da amaçlanıyor.

KALDIRIMLAR DA YENİLECEK

Çalışmayla Cumhuriyet Caddesi- Selekler güzergahında güneydeki mevcut kaldırımlar da yenilenecek. Fen İşleri Daire Başkanlığı, çalışma kapsamında yaklaşık 350 sınır metrelik ray tamiratı, 2 bin 100 metrekarelik meydan ve kaldırım düzenlemesi gerçekleştirecek. Projenin tamamlanmasıyla, Antalyalılar, nostalji tramvay çizgisinde daha konforlu bir seyahat tecrübesi yaşayacak. Çalışmaların Mart ayının birinci haftasında tamamlanması planlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ