yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Novotel, WWF İle Okyanus Koruma Ortaklığını Duyurdu

Accor’un kurucu markası Novotel, Dünya Doğayı Müdafaa Vakfı (WWF) ile milletlerarası bir paydaşlık başlattığını duyurdu. Bu iştirak, Novotel’in bilim temelli aksiyon ve müdafaa projeleri aracılığıyla okyanusun korunmasını ve yine canlandırılmasını desteklemesini sağlayacak.

Novotel, WWF İle Okyanus Koruma Ortaklığını Duyurdu


Accor’un kurucu markası Novotel, Dünya Doğayı Muhafaza Vakfı (WWF) ile memleketler arası bir iştirak başlattığını duyurdu. Bu paydaşlık, Novotel’in bilim temelli hareket ve müdafaa projeleri aracılığıyla okyanusun korunmasını ve tekrar canlandırılmasını desteklemesini sağlayacak. WWF, beşerler ve gezegen için sürdürülebilir bir gelecek inşa etmede global bir önder olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

2024’ten 2027’ye kadar sürecek olan üç yıllık mutabakat kapsamında WWF Fransa, Novotel’e teknik uzmanlık sağlayacak ve dünya çapındaki 580 otelinin okyanus üzerinde olumlu bir tesir yaratmasına yardımcı olacak. WWF, Novotel’i operasyonlarının birçok istikametinde yönlendirecek. Paydaşlık, ayrıyeten Novotel’in dünya genelindeki çeşitli kritik WWF okyanusla ilgili muhafaza projelerini sponsorluk etmesini de içerecek.

Novotel, Birleşmiş Milletler’in üç öncelikli okyanusla ilgili aksiyonuna dayalı üç yıllık bir bilim temelli aksiyon planı oluşturacak. Bu hareketler şunları içerecek: Kara tabanlı faaliyetlerden kaynaklanan deniz kirliliği ve okyanus asitlenmesini azaltmak; çok avlanmayla uğraş etmek ve sürdürülebilir balıkçılık modellerini teşvik etmek; okyanus sıhhati için bilimsel bilgi ve araştırmaları artırmak.

Bu önceliklere nazaran haritalanan Novotel hareket planı, gezegen üzerindeki tesirini dengelemeyi amaçlayacak ve Novotel’in Olumlu Tesir Planı’nı oluşturan dört sütun üzerinden kısa ve uzun vadeli teşebbüsleri belirleyecek:

* Plastik, su ve karbon ayak izi tesirini azaltmak – Novotel otellerinin doğal kaynaklar üzerindeki baskıyı azaltmak için plastik, su ve güç kullanımına güçlü bir odaklanma ile olumlu tesir aksiyon planları uygulamasını sağlamak

* Sürdürülebilir gıda seçimleri yapmak – Novotel’in yiyecek ve içecek operasyonlarında et, balık ve atıkları azaltmak ve sürdürülebilir deniz eserleri siyasetlerini daha da geliştirmek

* Eğitim ve okyanus farkındalığını artırmak – Konukları, otel takımlarını ve mahallî toplulukları okyanus muhafazanın gerekliliği ve olumlu katkıda bulunma yolları hakkında eğitmek

* Araştırma ve yeniliğe katkıda bulunmak – STK’larla iştirak kurmak ve sürdürülebilir yeniliğe yatırım yapmak

WWF ile olan paydaşlık, Novotel’in operasyonel değişiklikler yapmasına, okyanusun yeterliliği için harekete geçmesine ve Müspet Tesir Planı’nı gerçekleştirmesine de yardımcı olacak.

Okyanus odaklı WWF paydaşlığı, dört ana gayeye sahip:

* Novotel otelleri ve restoranları için sürdürülebilir deniz ürünleri politikaları ve tedarik zincirleri üzerinde çalışmak

* Misafirlerin ve çalışanların dünyanın okyanuslarının önemi konusunda farkındalığını artırmak

* Sanayi ve siyaset yapıcıları ilham vermek için okyanus müdafaa savunuculuğu yapmak

* Dünya genelindeki beş WWF amiral gemisi projesini destekleyerek deniz biyoçeşitliliğini korumak ve yine canlandırmak

Novotel-WWF paydaşlığı hakkında yorum yapan Accor Premium, Orta Ölçekli ve İktisat Kısmı Ticari Yöneticisi Karelle Lamouche, şunları söyledi: “Novotel’in heyecan verici yeni bir periyoda adım attığını duyurmaktan memnunluk duyuyoruz. Novotel, Accor’un kurucu markası olarak, dünya genelinde Orta Ölçek segmentine liderlik eden güçlü bir markadır. Bugün, global bir sürdürülebilirlik davasına öncülük eden yiğit bir yeni gayeye başlıyoruz. Novotel, yenilik ve istikrara uzun müddettir bağlıdır ve artık bu bağlılığı gezegenimizdeki en büyük istikrar kaynağı olan okyanusa yardım ederek daha da ileriye taşıyoruz. Bu amacı gerçeğe dönüştürmek için, WWF ile çığır açan bir iştiraki açıklamaktan gurur duyuyoruz. Ortaklarımız, gruplarımız ve konuklarımızla birlikte, Novotel otellerimizde çevresel muhafazada yeni bir periyoda öncülük ederek okyanuslarımız için sürdürülebilir bir geleceğe gerçek liderlik edecek ve sanayi değişimini yönlendirecek.”

WWF Fransa Müdafaa Yöneticisi Yann Laurans, “WWF, insanların ve tabiatın faydasına okyanus sıhhatini yine kazandırmayı hedefliyor. Okyanuslar, korunması gereken değerli bir biyolojik çeşitlilik kaynağıdır. WWF, dünyanın en büyük memleketler arası ve ulusal şirketleriyle stratejik ve yenilikçi paydaşlıklar kurarak onların ekolojik ayak izlerini somut bir formda azaltmalarına ve etrafa olumlu katkıda bulunmalarına yardımcı olmaya kararlıdır. Dünya çapında tanınan teknik ve bilimsel uzmanlığımızın, Novotel’in işletmelerinin ve okyanusun düzgünlüğü için operasyonel değişiklikler yapmasına yardımcı olacağına inanıyoruz” dedi.

Novotel’in ana kümesi olan Accor, denizcilik bölümünde sürdürülebilir tahliller ve yenilikler geliştirme konusunda esaslı bir geçmişe sahip. Accor, konuk tecrübelerinden tek kullanımlık plastik eserleri kademeli olarak kaldırmayı taahhüt eden birinci konaklama kümesi olarak okyanus kirliliğiyle gayret ediyor. Accor’un bu taahhütleri, 2050 yılına kadar global karbon nötrlüğüne katkıda bulunma ve konuk tecrübelerinden tüm tek kullanımlık plastikleri kaldırma taahhüdü ile uyumlu ve tutarlılığıyla öne çıkıyor.

Accor Sürdürülebilirlik Yöneticisi Brune Poirson, “Novotel’in WWF ile birlikte okyanus muhafaza konusundaki taahhüdü ve yatırımı, tarihindeki değerli bir dönüm noktasını temsil ediyor. Bu, markanın ve Accor Kümesi’nin biyolojik çeşitliliği desteklemek ve iklim değişikliğiyle gayret etmek için kararlılığını gösterirken, tüm bölüme ilham vermektedir. Turizm, deniz kaynakları üzerinde büyük bir tesire sahiptir lakin birebir vakitte onlara çok bağımlıdır. Sorumluluğumuz yalnızca bu etkiyi azaltmak değil, tıpkı vakitte kesimi iklim değişikliğine ve sonuçlarına ahenk sağlamasına yardımcı olacak tesirli tahliller üretmektir. Gayemiz, sahiplerimizi toplumsal ve çevresel zorlukları, varlıkları ve içinde bulundukları toplumlar için fırsatlara dönüştürme konusunda desteklemektir” dedi.

1967 yılında Fransa’da kurulan Novotel, Accor’un kurucu markası olarak hizmet sunuyor. Halihazırda 65 ülkede 580’den fazla otel ve yılda 30 milyonu aşkın konuğa hizmet eden 42 binden den fazla Novotel “Heartist”i bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim