yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Obeziteyle mücadelede ücretsiz destek

Bornova Belediyesi, Özgül Gündüz Halk Sıhhati Merkezi bünyesinde obeziteyle gayret edenlere takviye olmak hedefiyle fiyatsız diyetisyen hizmeti sağlıyor.

Obeziteyle mücadelede ücretsiz destek


Çağın en kıymetli sıhhat meselelerinden biri olan obeziteye karşı aktif ve bilimsel usullerle uğraş ediliyor. Polikliniğe başvuran Bornovalılar, şahsa özel beslenme programları ve sistemli takip sayesinde sağlıklı bir kiloya ulaşmaları konusunda destekleniyor.

 

Sağlıklı bir ömür sürebilmeleri için spora erişim başta olmak üzere her alanda Bornovalıların yanlarında olmaya çaba ettiklerini söyleyen Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “Çağın hastalığı obezite ile gayrette en kıymetli sistem hareketli olmak. Bu nedenle parklar ve yeşil alanlarda hareket etmeyi teşvik edecek çalışmalarımız bulunuyor. Obezite sorunu yaşayan Bornovalıların bu hastalıktan kurtulmalarına yardımcı olmak için Sıhhat İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde fiyatsız çalışmalar yürütüyoruz” dedi.

 

Sonuna kadar takipteyiz

Bornova Belediyesi’nin fiyatsız olarak sunduğu hizmeti anlatan Diyetisyen Elif Boztaş, “Obezite günümüzde en yaygın olarak karşılaştığımız sıhhat sıkıntıları ortasında ön sıralarda yer alıyor. Biz de polikliniğimize gelen Bornovalılara yaşları, sıhhat durumları ve ömür biçimlerine uygun beslenme programı oluşturarak, onları sağlıklı kiloya inene kadar takip altında tutuyoruz” dedi.

 

1 yılda 46 kilo verdi

Bornova Belediyesi’nin diyetisyen hizmetinden yararlanan Hayri Soylu, bir yıl evvel poliklinikte 126 kilodan 80 kiloya indiğini tabir ederek, memnuniyetini; “Şu anda kendimi epey memnun, dinç ve sağlıklı hissediyorum. Bornova Belediyesi’ne verdiği bu hizmetten ötürü çok teşekkür ediyorum” kelamlarıyla lisana getirdi.

 

Bornova Belediyesi’nin diyetisyen hizmetinden Bornova’da ikamet eden 18 yaş üzerinde bulunan ve obezite ile gayret edenler yararlanabiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ