yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

“Ödemiş Devlet Hastanesi’nin İsmine Leke Düşüyor”

Ödemiş Devlet Hastanesi hakkındaki argümanlar bitmek tükenmek bilmiyor. Türk Sıhhat Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Barış Koçak, hastanedeki sorunların kaynağı

“Ödemiş Devlet Hastanesi’nin İsmine Leke Düşüyor”

Ödemiş Devlet Hastanesi hakkındaki savlar bitmek tükenmek bilmiyor. Türk Sıhhat Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Barış Koçak, hastanedeki sorunların kaynağı olarak Sıhhat Bakım Hizmetleri Müdürü Vakkas Kara’yı   gösterdi.

Haksızlık ve Hukuksuzluğun Beden Bulmuş Hali !

Kocak, “Ödemiş Devlet Hastanesi’nde haksızlık ve hukuksuzluğun beden bulmuş hali sıhhat bakım hizmetleri müdürü olarak çalışıyor” dedi.

Vakkas Kara İçin Müfettiş Raporuna Karşın Adalet Ne Vakit Tecelli Edecek ?

Türk Sıhhat Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Barış Koçak, yaptığı açıklamada şu tabirlere yer verdi, “Değerli basın mensupları Ödemiş Devlet Hastanesi’nde bir müddettir devam eden sorunların tek kaynağı; Sıhhat Bakım Hizmetleri Müdürü olan Vakkas Kara için yayınlanan müfettiş raporuna ve kendisine bildirim edilen cezaya karşın adalet ne vakit tecelli edecek?  Ödemiş Devlet Hastanesi’nde Sıhhat Bakım Hizmetleri Müdürü ve aynı zamanda Sıhhat Sen İzmir 2 No’lu Şube Yönetim Kurulu üyesi olan Vakkas Kara yaptığı çalışmalar ve uygulamalar sebebiyle adeta çalışanların gözünde bir adaletsizlik ve haksızlık sembolü haline dönüşmüştür. Hakkında yapılan ihbar ve şikayetler sonrasında mobing yaptığı ve adapsız olarak nöbet tutmadığı halde tutmuş üzere göstererek fazla para alarak kanıtlar ve şahitler sonucunda para iadesini geri yapmıştır. Lakin yaptığı mobingler çalışanların bize verdiği kanıt ve bilgiler sonucunda üyelerimize sistematik baskı kurduğu müfettiş raporuna girmiştir. Sendikal ayrımcılık yapmak ve zimmete para geçirmek cürümlerinden ceza puanı almıştır”

Ödemiş Devlet Hastanesi’nde İş Barışı ve Huzur Bozulmuştur”

“Bu kişinin yaptıklarından ötürü İzmir’imizin güzide hastanelerinden bir tanesi olan Ödemiş Devlet Hastanesi’nin ismine leke düşmektedir. İş barışı ve huzuru bozulmaktadır. Şöyle bir düşünün ki sadece kendisinin yönetim kurulu üyeliği yaptığı sendikaya üye diye hasta vatandaşlarımızı yataklarında tartaklayan bireyleri dahi çeşitli kılıf ve mazeretler altında muhafazaya çalışmıştır. Kendi üyeleri bir yanlış, bir yanılgı yada bir devlet memuruna yakışmayacak hareketlerde bulunmasına karşın yalnızca üye diye gerisinde durup onun kollamaktan geri durmayan Ödemiş Devlet Hastanesi Sıhhat Bakım Hizmetleri Müdürü Vakkas Kara hala misyonuna devam etmektedir. İlimizde daha evvel daha az ceza puanı ile bile “iş yerindeki huzuru bozmak gerekçesiyle” İzmir’deki birtakım yöneticiler misyonlarından el çektirilmiştir. Düşünün ki bir kişinin hem sendika yönetim kurulu üyesi hem de yönetimci olması ne kadar doğrudur”

Türk Sıhhat Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Barış Koçak, hastaneki sorunların kaynağı olarak Sıhhat Bakım Hizmetleri Müdürü Vakkas Kara’yı   gösterdi.

Ödemiş Devlet Hastanesi Öteki Yönetimci Takımları ve Vefakar Çalışanları Başarılı İşlere İmza Atmıştır

Müfettiş raporunda şifahen öğrendiğimiz sonucunda Vakas Kara hakkında bir savcılık araştırması tavsiye edilmiş midir? Ve yeniden tıpkı raporda “İdareci olarak mukavelesinin yenilenmemesi uygundur.” İbaresi var mıdır?Bu ibare var ise bu kişi hala vazifesine nasıl devam etmektedir. Müfettiş raporu ile de sendikal ayrımcılık tespit edilmiş olup, tutmadığı nöbetlerin parasını haksız yere almış olmasına karşın, devlete ziyana uğratmasına karşın misyonuna devam etmesi ne kadar doğrudur . Ödemiş Devlet Hastanesi’nde her ne kadar ismi yolsuzluk ve hukuksuzlukla anılan Vakkas Kara üzere bir idarecinin olmasına rağmen, Ödemiş Devlet Hastanesi öteki yönetimci takımları ve vefakar çalışanları sayesinde bölgesinde başarılı işlere imza atmıştır. Beklentimiz her türlü haksızlık ve hukuksuzluk ile adı anılan Ödemiş Devlet Hastanesi Sıhhat Bakım Hizmetleri Müdürü Vakkas Kara içinde adaletin tecelli etmesidir”  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim