yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

“Oğuzhan Kavaklı Kütüphanesi” düzenlenen törenle açıldı

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi emekli öğretim üyesi, Ege Ajans’ın kurucusu duayen gazeteci Oğuzhan Kavaklı’nın isminin verildiği kütüphanenin açılışı, Bornova’da yer alan özel bir anaokulunda gerçekleştirildi.

“Oğuzhan Kavaklı Kütüphanesi” düzenlenen törenle açıldı


“Oğuzhan Kavaklı Kütüphanesi”nin açılışına Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, Toplumsal Sorumluluk Projesi kapsamında kütüphanenin açılmasına öncülük eden Gazeteci Müellif İbrahim Irmak, İzmir basınının önde gelen isimleri, anaokulu idaresi, veliler ve öğrenciler katıldı.

Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Kavaklı’nın Ege Üniversitesi bünyesinde uzun yıllar nitelikli gazeteciler yetiştirdiğini lisana getiren EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Hocamız, kurucusu olduğu Ege Ajans aracılığı ile pek çok gazetecinin yetişmesine vesile olmuştur. Oğuzhan Kavaklı, gazetecilik mesleği ismine adeta bir ayaklı kütüphane üzeredir. Köklerini bilmeyen kuşaklar geleceklerini inşa edemezler.  Hocamızı, geleceğin inşasında yeni jenerasyonlar için değer arz eden bu türlü bir kütüphanenin açılmasına ismiyle vesile olduğu için kutluyorum.  Kütüphanemizin güzel olmasını temenni ediyorum” dedi.

Adını taşıyan kütüphanenin açılışında his dolu anlar yaşadığını tabir eden  Dr. Öğretim Üyesi Oğuzhan Kavaklı, “Türkiye’de her alana yönelik pek çok kütüphane var. Fakat bir çocuk kütüphanesi niteliği taşıyan bu kütüphaneyi sizlerle birlikte açmanın memnunluğunu yaşıyorum. Kütüphanemizde, çocuklarımıza ve anne-babalarına hitap eden kitaplar var. Zira anne-baba eğitimli olursa çocuklar da eğitimli olur. Çocukların kitapları sevmesine vesile olmak bizler için çok büyük memnunluk olacak. Bu mutluluğa burada benimle bir arada ortak olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum. Bilhassa ağır programına karşın burada bulunan bedelli Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mehmet Ersan’a, beni yalnız bırakmayan değerli hocam Öcal Uluç’a, kütüphanenin açılmasına büyük dayanak veren İbrahim Irmak’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Gerçekleştirilen kurdele kesitinin akabinde “Oğuzhan Kavaklı Kütüphanesi” resmen hizmet vermeye başladı. EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, kütüphane girişinde yer alan hatıra defterini doldurarak güzel dileklerde bulundu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim