yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Onaylı Randevu Sistemi Başladı ! (MHRS Randevu Nasıl Çalışacak)

Onaylı Randevu Sistemi 13 Mayıs itibariyle başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından revize edilen MHRS randevu sistemi hakkında bakanlık bilgi verdi.

Onaylı Randevu Sistemi Başladı ! (MHRS Randevu Nasıl Çalışacak)

Onaylı Randevu Sistemi 13 Mayıs 2024 itibariyle başladı. Sağlık Bakanlığı tarafından revize edilen MHRS randevu sistemi hakkında Sıhhat Bakanı Dr. Fahrettin Koca açıklama yaptı. 

Onaylı Randevu Sistemi’nin daha fazla hasta muayene edilmesini sağlayacağını anlatan Bakan Koca, “Onaylı Randevu Sistemi, hastanelerimize, doktorlarımıza vakti verimli kullanma imkânı sağlayacak. Hasta, gelemeyeceği randevuyu iptal edecek. Böylelikle, randevu sadakatsizliği sebebiyle, şu an boş kalan kapasitemizi hizmet bekleyen hastalar için kullanabileceğiz. Boş kalan her bir randevuda, sistemden randevu alamayıp, talep bırakmış hastalarımıza ulaşacağız. Öncelik, talep bırakan hastalarda olacak. Onaylı Randevu Sistemi sayesinde, öngörümüze nazaran, birçok branşta hastamızın talebine 24 saat içinde yanıt verebiliyor olacağız. Bu yeni sistemden, beklenen sonucu alacağımıza inanıyoruz. Taleplerin aktif formda karşılanabilmesi içinse Randevu Uyum Merkezini devreye alıyoruz. Bu merkezin faaliyetlerini şahsen takip edeceğim” dedi.

Onaylı Randevu Sistemi Nasıl İşleyecek ?

Hasta yahut yakını MHRS‘dan randevu alacak. Randevuyu taşınabilir uygulama, ALO 182 yahut Web uygulaması aracılığı ile yapabilecek. İkinci kademede Onay ve iptal sürecine girilecek. Randevu tarihinden bir gün evvel saat 20:00’ye kadar hasta yahut yakını onay yahut iptal süreci yapacak. Onaylanmaya randevular otomatik olarak iptal edilecek. Randevu onay ve iptal süreçleri mobil-web uygulama, ALO 182 ve onay linki içeren SMS üzerinden yapılabilir. Muayene tarihinden öncesi 2 gün içerisinde alınan randevular otomatik onaylanacak. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan uyarıda, “Unutmayın, randevu onayları için MHRS ve e-nabız’daki kayıtlı irtibat bilgilerinizin yeniliğini denetim edin” denildi.

HEKİM-SEN : “Onaylı Randevu Sistemi Tabip ile Hastayı Karşı Karşıya Getirecek”

Hekimsen, Onaylı Randevu Sistemi hakkında yaptığı açıklamada, yeni sistemin tabip ile hastaları karşı karşıya getireceğini öne sürdü. İşte o açıklamada, “Sağlık Bakanlığı 13 Mayıs Pazartesi gününden itibaren Onaylı Randevu Sistemi’ne geçmektedir. Hastaların MHRS randevularını bir gün evvel saat 20.00’ye kadar onaylaması gerekmektedir. MHRS’den randevusunu aldığı halde gitmeyen şahısların, birebir branş için 15 gün randevu alması kısıtlanacak. Ancak bu şahıslar sıhhat tesisinden randevusuz hizmet alabilecek. Randevusunu bir gün evvel saat 20.00’ye kadar onaylamayan bireylerin randevusu iptal edilecek, lakin bu kişi tekrar randevu alabilecek ya da sıhhat tesisinden randevusuz hizmet alabilecek”

Yeni MHRS’de Doktorlar Daha Mı Çok Mağdur Olacak ?

“Yeni sistem Sıhhat Bakanlığı’nın HASTA MEMNUNİYETİ ‘ni artırıcı lakin tabip ile hastaları karşı karşıya getirecek bir sistem olup, hastane yönetimcilerinin doktorlarına göndermiş oldukları kısa iletilerde, sistem oturuncaya kadar, randevusu iptal olan hastaları da YÖNETİM EDİN telaffuzları, Bakanlığın alandan ne kadar uzak olduğunu alenen göstermektedir. Sayın  @drfahrettinkoca, “Onaylı Randevu Sistemi” olarak açıkladığınız durum, tabiplerin daha çok mağdur olacağı “Randevusuz Muayene Olma Sistemi” midir? Biz doktorlar olarak, randevusu sistemde görünmeyen hastaları yönetim etmek istemiyoruz ve hastane yönetimine yönlendirerek Başhekimlerin yönetim etmesi gerektiğini vurguluyoruz”  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı – Özel Haber) 

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ