yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Ormanya “Yaz Okulu” başlıyor!

Ormanya, çocukların ekolojik farkındalık kazanacakları Orman Okulu Yaz Eğitim Programı’nı başlatıyor. Program, 7-14 yaş ortası için tabiatın içinde unutulmaz bir tecrübe sunacak

Ormanya “Yaz Okulu” başlıyor!


Ormanya, doğayı keşfetmek ve ekolojik farkındalık kazanmak isteyen çocuklar için kapılarını açıyor. Bu yıl da Ormanya Orman Okulu Yaz Eğitim Programı, 7-14 yaş ortasındaki çocuklar için tabiatla iç içe bir öğrenme tecrübesi sunuyor. Program, çocukların tabiatın hoşluklarını ve ekosistemlerin işleyişini yakından tanımalarını sağlayacak çeşitli etkinliklerle dolu. Ormanya’nın eşsiz doğal ortamında gerçekleşecek program, çocukların bitki ve hayvan cinslerini tanımasına, tabiatın döngülerini öğrenmesine ve sürdürülebilir hayat pratiklerini deneyimlemesine imkan tanıyacak. Ayrıyeten, küme çalışmaları ve interaktif etkinliklerle çocuklar, toplumsal hünerlerini geliştirme fırsatı bulacak.

ORMANYA’DA ÇOCUKLAR DOĞAYLA BULUŞUYOR

Ormanya Orman Okulu, çocukların tabiatla güçlü bir bağ kurmasını hedefliyor. Tabiat yürüyüşleri, bitkileri tanıma, yaban hayvanlarının ayak izi, kuş müşahedesi, tabiatta hayat marifetleri üzere etkinliklerle çocuklar, tabiatın bir kesimi olmanın ne demek olduğunu yaşayarak öğreniyor. Bu tecrübeler, çocukların hem fizikî hem de zihinsel gelişimlerine katkıda bulunuyor. Ayrıyeten, tabiatla olan bu bağın, çocukların ilerleyen hayatlarında etrafa hassas bireyler olmalarına yardımcı olacağı vurgulanıyor. 

UZMAN EĞİTMENLERLE TABİAT EĞİTİMİ

Program boyunca çocuklar, alanında uzman eğitmenler tarafından yönlendirilecek. Bu eğitmenler, ekoloji ve tabiat eğitimi bahislerinde tecrübeli olup, çocuklara doğayı muhafazanın kıymetini ve sürdürülebilir hayat pratiklerini aktaracak. Eğitmenler, çocukların tabiat ile ilgili sorularını yanıtlayacak ve onlara ekolojik farkındalık kazandıracak etkinlikler düzenleyecek. Tabiat Kaşifleri, Etraf Dedektifleri, Orman Sanat Atölyesi, Çalışkan Çiftçiler, Yaban Doktorlar ve Tabiatta Hayat Atölyesi olmak üzere 6 farklı eğitim ile dürbün kullanımından yaralı yaban hayvanlarını tedaviye, tohum yetiştirmekten arazi sanatına, temel kampçılık marifetlerinden tabiat müdafaa faaliyetlerine kadar bir çok mevzuda yaparak yaşayarak öğrenebilecekler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ