yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın’dan Kreş Müjdesi

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, seçim periyodunda açıkladığı ‘Osmangazi’nin Mahallelerine Kreş’ projesi kapsamında birinci kreşin Hamitler Mahallesi’nde inşa edileceğini müjdeledi.

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın’dan Kreş Müjdesi


Seçim periyodunda açıkladığı beyannamede Osmangazi’nin birçok noktasına kreş inşa edecekleri belirten Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, göreve gelmesinin akabinde bu vaadini yerine getirmek ismine çalışmalara başladı.  Çocuklara çağdaş ve nitelikli bir eğitim imkanı sunmanın değerine dikkat çeken Lider Aydın, bu amaç kapsamında birinci kreşi Hamitler Mahallesi’nde inşa edeceklerini belirtti.

Osmangazi Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda mevzu hakkında bilgilendirmede bulunan Lider Aydın, Hamitler Mahallesi’nde mülkiyeti Osmangazi Belediyesi’ne ilişkin arazi üzerine hayata geçirilecek kreşin Metin Azak isimli hayırsever bir vatandaşın katkılarıyla inşa edileceğini söyledi. Çocukların gelişimini çok istikametli destekleyebilmek için çağdaş ve şimdiki bir eğitim programı sunacak olan kreş için birinci kazmanın en kısa müddet içerisinde vurulacağını lisana getiren Aydın, kreşe hayırsever vatandaşın vefat eden kızının ismi olan Ayça Azak isminin verileceğini açıkladı. Lider Aydın, kreşin 80 çocuğa eğitim verebilecek kapasitede inşa edileceğini lisana getirdi.   

Osmangazi Belediye Meclisi’nde görüşülen kreş inşa edilmesi tarafındaki koşullu bağış unsuru, kreş, gündüz bakım evi, çocuk kulübü ve belediye hizmet alanlarında kullanılmak üzere sözünün eklenmesi ve Ayça Azak isminin verilmesi kuralı ile oy birliğiyle kabul edildi.

Osmangazi Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen Osmangazi Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda belediye meclis üyelerine son bir ayda gerçekleştirilen faaliyetler hakkında da bilgiler veren Lider Aydın, gündem unsurlarının görüşülmesinin akabinde meclis toplantısını sonlandırdı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ