yandex
ankara seo
ankara web tasarım
18.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa Kültür Gezisi başlıyor

Osmangazi Belediyesi tarafından bayanlara özel olarak fiyatsız düzenlenen ‘Bursa Kültür Gezisi’ çeşitleri 12 Temmuz Cuma günü başlıyor. İlçenin tarihi ve turistik noktalarına fiyatsız olarak gerçekleştirilecek olan tipler, kent için turizminin canlandırılmasına da kıymetli bir katkı sağlayacak.

Osmangazi Belediyesi’nin Bursa Kültür Gezisi başlıyor


Osmangazi Belediyesi’nin toplumsal belediyecilik örneklerinden biri olarak hayata geçirdiği ‘Bursa Kültür Gezisi’ projesi ile Osmangazili bayanlar, ilçenin tarihi ve turistik yerlerini tanıma fırsatı bulacak. Hem kent turizminin canlandırılması hem de mahallî esnafa ekonomik olarak dayanak sağlanması amaçlanan proje, muhtarla ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek. Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere haftanın dört günü düzenlenecek olan cinslere, her gün bir mahallenin bayanları ‘katılım sağlayacak. Mahallelerde belirlenen buluşma noktasından alınacak olan bayanlar, çift katlı otobüs ile Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Muradiye Türbeleri, Tarihi İnkaya Çınarı ve son olarak da Macera Bursa’yı gezme fırsatı bulacak.

Her program 60 kişilik kümeler halinde gerçekleşecek. Osmangazili bayanlar,  seyahatlerden fiyatsız yaralanabilecekler. Yaz ayları sonuna kadar devam etmesi planlanan ‘Bursa Kültür Gezisi’ tiplerinden 2 binden fazla bayanın faydalanması hedefleniyor. 12 Temmuz Cuma günü başlayacak olan çeşitlere müracaatlar, muhtarlıklar aracılığıyla yapılacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ