yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Osmangazi, çocuklarla şenlendi Cumhuriyet Caddesi’ndeki 23 Nisan programında büyük coşku yaşandı

Osmangazi Belediyesi, Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle harika bir kortej programı hazırladı.

Osmangazi, çocuklarla şenlendi Cumhuriyet Caddesi’ndeki 23 Nisan programında büyük coşku yaşandı


Osmangazi Belediyesi, Ulu Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle harika bir kortej programı hazırladı.

Çocuklarla birlikte Atatürk Heykeli’ne çelenk sunan Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, daha sonra Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile süslenen Cumhuriyet Caddesi’ndeki kortej yürüyüşüne katıldı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 104. yılı, Osmangazi’de büyük coşkuyla kutlandı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bayram için birinci olarak Lider Aydın, çocuklarla birlikte Atatürk Heykeli’ne çelenk sunarak, hürmet duruşunda bulundu. Daha sonra Zafer Plaza Meydanı’nda binlerce vatandaşın iştirakiyle bir merasim gerçekleşti. 

“Çocukluğumuzu hatırladık”

CHP Osmangazi İlçe Başkanı Cengiz Çelikten ve meclis üyelerinin de katıldığı merasimde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, “Osmangazi Belediyesi olarak günler öncesinden başlattığımız 23 Nisan kutlamalarımız devam ediyor. Az evvel çocuklarımızla birlikte Ceddimizin heykeline çelenk sunduk. Oradaki vatandaşlarımız bize, ‘Çocukluğumuzu hatırlattınız, anılarımızı tazelediniz’ diyerek teşekkür ettiler. Tam 104 yıl evvel Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak büyük kurtuluş savaşını o meclisten yönetim ederek savaşta bile kapatmayarak akabinde Cumhuriyeti ilan edip tam bağımsızlığımızı bizlere armağan eden Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi hürmet, minnet ve rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun. Büyük lider, o gün bir vizyon çizdi. Dünyada hiçbir ülkede olmayıp tek olan bir bayramı çocuklara armağan etti. 19 Mayıs’ı da gençlere ikram etti. Bunda büyük bir ileri görüşlülük, vizyon ve geleceğimizi emanet ettiği çocukların ne kadar bedelli olduklarını bilmeleri ve ona nazaran yetiştirmemiz gerektiğini asla unutmamamız için ilan etti. O yüzden bu bayramda çocuklarımızın, yani geleceğimizin ne kadar pahalı olduğunu bir defa daha hatırladık. Umarım onlarla birlikte muasır medeniyetler düzeyine ulaşma isteğini bizlere emanet edilen bu vazifesi daima birlikte daha güzel yapacağız. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.

Sadi Etkeser İlkokulu öğrencilerinin bando ve halk oyunları gösterisinin akabinde marşlar eşliğinde kortej yürüyüşüne geçildi. Lider Erkan Aydın, çocuklar ve aileleriyle birlikte Zafer Plaza Meydanı’ndan Cumhuriyet Caddesi boyunca çocuk bandosu eşliğinde marşlar söyleyip, ay yıldızlı bayrakları sallayarak coşkulu bir yürüyüş gerçekleştirdi. Esnaf ve vatandaşların da büyük ilgi gösterdiği kortej yürüyüşü Abdal Meydanı’nda son buldu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ