yandex
ankara seo
ankara web tasarım
17.07.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Oy Kullanılacak Okullar Seçim İçin Hazır

Oy Kullanılacak Okullar Seçim İçin Hazır

Mahalli İdareler Genel Seçimleri için ülke genelindeki okullar, oy kullanılacak şekilde hazırlandı. 208 bin sandıkta 61 milyon 441 bin 882 seçmenin oy kullanacağı seçimler için saatler geri sayıma başladı.

Okullar, seçmenlerin rahatça oy kullanabileceği şekilde düzenlendi. Oy kabinleri ve sandıklar, özenle yerleştirilerek seçim günü için hazırlandı. Sınıflar, sandık kurulu ve gözlemciler için uygun hale getirildi. Ayrıca, sandık numaraları okul koridorlarına ve kapılarına asılarak seçmenlere yönlendirme yapıldı.

Ankara’da 19 siyasi parti adayı ve 5 bağımsız adayın yarıştığı seçimler için kayıtlı seçmen sayısı 4 milyon 304 bin 871 olarak belirlendi.

İstanbul’da da oy kullanılacak okulların hazırlıkları tamamlandı. Sınıflar sandıklarla donatılarak vatandaşların oy kullanabileceği kabinler kuruldu. Okul girişlerine sandık numaralarını gösteren yönlendirme yazıları asıldı.

Hatay’da ise 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için depremlerden etkilenen okullarda hazırlıklar yapıldı. Yıkılan veya hasar gören okulların yerine konteynerlerde sandıklar kurulacak. İl genelinde toplamda 3 bin 424 sandıkta 1 milyon 78 bin 130 seçmen oy kullanacak.

author avatar
Selçuk Kuleci
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim