yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Oyuncu Ayça Bingöl 38.Genç Günler’de

38.Genç Günler kapsamında oyuncu Ayça Bingöl, 18 Mayıs Cumartesi günü Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde saat 18.30’da gençlerle söyleşi programında buluşacak.

Oyuncu Ayça Bingöl 38.Genç Günler’de


Türkiye’nin en uzun soluklu gençlik şenliği Genç Günler’in 38.’sinde söyleşiler kapsamında oyuncu Ayça Bingöl de gençlerle bir söyleşi programında buluşacak.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun olan Ayça Bingöl, Dormen Tiyatrosu’nda profesyonel oyunculuk mesleğine başladı ve 1998-2000 yılları ortasında Tiyatro Fora’da konuk oyuncu olarak yer aldı. Bana Bir Picasso Gerek isimli oyunla Duru Tiyatro topluluğuna katıldı.

2008 yılında rol aldığı Bana Bir Picasso Gerek isimli oyundaki rolüyle, 13. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde, 12. Afife Tiyatro Ödülleri’nde ve 6. Tiyatro Tiyatro Ödülleri’nde En Âlâ Bayan Oyuncu mükafatlarını aldı. Sonraki yıllarda, 16. Çırağan Lions Mükafatları, 13. Afife Jale Tiyatro Mükafatları, 14. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde En Uygun Bayan Oyuncu mükafatlarına kıymet görüldü. O denli Bir Geçer Vakit ki isimli televizyon dizisindeki rolüyle 2011 ve 2012 yıllarında, Antalya Televizyon Ödülleri’nde Drama Dizisi En Yeterli Bayan Oyuncu mükafatını aldı. Sonraki yıllarda, Çehov Makinesi, Hansel ve Gretel’in Öteki Öyküsü oyunlarında ve Müslüm sinemasında oyunculuk mükafatları aldı.

Ayça Bingöl; Muhteşem Baba, Tatlı Kaçıklar, Çiçek Taksi, Asmalı Konak, Kınalı Kar, Küçük Bayanlar, O denli Bir Geçer Vakit ki üzere dizilerde canlandırdığı başarılı karakterlerle büyük bir seyirci kitlesinin beğenisini kazandı.

Başarılı oyuncu Ayça Bingöl, oyunculuk mesleğini gençlerle paylaşırken, bu süreçteki tecrübe, bilgi ve birikimini de anlatacak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ