yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Oyunculukta engellerini aştı

Yapımcılığını NO23 Yapım’ın yaptığı direktör koltuğunda Ahmet Toklu’nun oturduğu senaryosunu Kurtuluş Yiğit Demiralp’in kaleme aldığı ‘Geçmişten Kalan’ sinemasında rol alan yetenekli oyuncu Ümit Odacı herkesi şaşkına çevirdi.

Oyunculukta engellerini aştı


Yapımcılığını NO23 Yapım’ın yaptığı direktör koltuğunda Ahmet Toklu’nun oturduğu senaryosunu Kurtuluş Yiğit Demiralp’in kaleme aldığı ‘Geçmişten Kalan’ sinemasında rol alan yetenekli oyuncu Ümit Odacı herkesi şaşkına çevirdi.

Korku ve Tansiyon tipindeki sinemaseverlerin heyecanla beklediği Nilay Deniz ve Can Güreler’in başrolü paylaştığı ‘Geçmişten Kalan’ sinemasının yardımcı oyuncusu engelli Ümit Odacı, gören herkesi şaşırttı. Toplumsal medya fenomeni olan tıpkı vakitte birçok sinema ve dizide rol alan Odacı, belden aşağısının olmamasına karşın oyunculuğuyla büyüledi. Hayat gücü ve oyunculuk performansıyla setin en sevilen ismi olan Odacı, yapılan 6 saatlik makyaj ile yılın en çok konuşulan ve korkulan oyuncusu olacak.

 

‘Seyirciyi tam içine çekecek oyuncu’

Geçmişten Kalan filminin yönetmeni Ahmet Toklu, engelli oyuncu Ümit Odacı’yı anlattı. “Senaryo birinci okuduğumda bebeğini düşürmüş bir bayanın tramvası üzerine inşa edilmiş bir dehşet tansiyon sineması hayal ettim. Birinci sahnelerde seyirciyi içine çekecek ve birebir vakitte karakterin sinemanın bütününe yayılan tramvatik durumunu hissettirecek bir sahneye muhtaçlığımız olduğunu düşündüm. Cast yöneticimizin bu sahnede yer alan arkadaşımızı tavsiye etmesi ile başımdaki sahnenin temelli atılmış oldu. Doğum sahnesi için gelen arkadaşımızın yaklaşı birinci gördüğümde bu sahne tamam dedim içimden. 5-6 saatlik bir hazırlık süreci oldu. Bu hazırlığın gerisinde 3-4 saatlik bir çekim müddetinde bu sahneyi tamamlamış olduk.”

‘Geçmişten Kalan’ sinemasının oyuncu takımında Nilay Deniz, Can Güreler, Zeynep Yaylıcıoğlu, Aysan Sümercan, Kenan Demirok, Derin Deniz Keskin, E. Tuana Usta, Melih Çardak, İzmir Mert üzere başarılı isimler yer alıyor.

 

Filmin Konusu

Yakın vakitte trajik bir kaza sonucu bebeğini kaybeden toplumsal medya fenomeni Ayşe ve açgözlü emlakçı kocası Ali’nin tatil için gittikleri köy meskeni, onları bekleyen müthiş bir kâbusun başlangıcıdır.

Bu lanetli konut, içinde barındırdığı dehşetli varlık aracılığıyla, Ayşe’ye hem kendi geçmişindeki gizemleri hem de Ali’nin yırtıcı gerçek yüzünü acımasız bir halde gösterir. O mesken ve etrafı, alınmış ahlar, kayıp bebekler ve lanetli bir bayanın kıssasıyla doludur… Bu karanlık geçmişin ödenecek bir bedeli vardır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ