yandex
ankara seo
ankara web tasarım
27.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Enstitüsünden, EÜ İletişim Fakültesine ziyaret

Ege Üniversitesinin milletlerarasılaşma misyonu doğrultusunda gerçekleştirdiği çalışmalara bir katkı da Ege Üniversitesi İrtibat Fakültesinden geldi.

Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Enstitüsünden, EÜ İletişim Fakültesine ziyaret


Bu kapsamda Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Enstitüsünden gelen heyet Ege Üniversitesi Bağlantı Fakültesini ziyaret etti. Ziyarette her iki kurum ortasında bilimsel ikili iş birliklerini geliştirmek üzere çalışmalar gerçekleştirilecek.  

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, Özbekistan heyetini makamında ağırladı. Prof. Dr. Bilgehan Gültekin’e Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Füsun Topsümer, Prof. Dr. Elif Yıldız ve Halkla İlgiler ve Tanıtım Kısmı öğretim üyesi Prof. Dr. Aylin Göztaş eşlik etti. 

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde Ege Üniversitesi tarafından başlatılan milletlerarasılaşma hamlesine biz de İletişim Fakültesi olarak gönülden dayanak veriyoruz. Bu kapsamda Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Enstitüsünden değerli akademisyen konuklarımızı fakültemizde bilimsel iş birliklerini gerçekleştirmek üzere ağırlıyoruz. Ege Üniversitesi Memleketler arası Turan Sinema Şenliğine konut sahipliği yaptığımız  muhteşem bir sinema şenliğinin akabinde böylesi bir buluşma bizler için epey değerli. Gerçekten yaptığımız sinema şenliği ile Türk Dünyası devletleri ortasında hem kültürel irtibatı güçlendirmek hem de Türk Dünyası sinemasını  dünyaya tanıtmak için çok mükemmel  ses getiren ve sahiden çok yanlışsız bir kültürel diplomasi örneği sergiledik. Hemen bunun akabinde İletişim Fakültesi olarak Özbekistan ile bu derece başarılı, bu derece güçlü bir uluslararası  iş birliğine imza attığımız için çok memnunuz.  Bu iş birliğinin mimarı olan Fakültemiz Halkla Münasebetler ve Tanıtım Kısmı öğretim üyesi Prof. Dr. Aylin Göztaş hocamıza emekleri için çok teşekkür ederim” dedi.

Prof. Dr. Aylin Göztaş ise, “Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Enstitüsünden hocalarımızı ağırlamaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Burada bir arada seminerlerimiz, konferanslarımız ve ortak programlarımız olacak” dedi. 

Heyette, Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Üniversitesi, Kütüphane ve İletişim Fakültesi Bilgi Teknolojileri Kısım Lideri PhD, Doçent Kurbanova Aziza Tolibovna, Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Üniversitesi, Kütüphane ve İletişim Fakültesi Bilgi Teknolojileri Kısmı Doçent, Tillayashayxova Maqsuda Abdusattarovna, Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Üniversitesi, Kütüphane ve İletişim Fakültesi Bilgi Teknolojileri Kısmı Doçenti, Samigova Gulandom Abdujabbarovna, Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Üniversitesi yüksek lisans öğrencisi basın müşaviri Pirmuhammad Xolmaxmatov, Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Üniversitesi lisans öğrencisi Bilgi Teknolojileri Kısmı Uzmanı Madına Ikromova yer alıyor. Özbekistan Devlet Sanat ve Kültür Enstitüsünden gelen heyet, EÜ İrtibat Fakültesini ve Ege Üniversitesi Medya Uygulama ve Araştırma Merkezini (EGEMM) ziyaret etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ