yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

“Özel” çocuklardan Başkan Kınay’a ziyaret

Karabağlar hudutlarında bulunan Sadettin Tezcan Özel Eğitim Meslek Okulu’nun “özel” öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay’ı ziyaret etti.

“Özel” çocuklardan Başkan Kınay’a ziyaret

Geri dönüştürebilir gereçlerden yaptıkları Atatürk portresini Lider Kınay’a armağan eden öğrenciler, 17 Mayıs’ta Kültürpark’ta açacakları standa Lider Kınay’ı davet ettiler.

Eserlerini geri dönüştürülebilir gereçlerden yapıyorlar
Ziyarette, Okul Müdürü Hakan Emrah Bodur, Müdür Yardımcıları Tolga Leblebici ve Seda Türker’le öğrenciler Salih Özkan, Ege Kırkık, Elif Işık Koçyer aldı. Müdür Bodur, okullarında meslek eğitimi gören özel ihtiyaçlı 106 öğrenci bulunduğunu belirterek, “Bizim takviyeye muhtaçlığımız var. Bu manada Karabağlar Belediyesi’ni her vakit yanımızda görüyoruz. Okulumuzda geri dönüştürülebilir her şeyi kıymetlendiriyoruz. Çocuklarımız, bu atıklardan yaptıkları yapıtları, 17 Mayıs’ta Kültürpark’ta açılacak ve 10 gün sürecek stantta İzmirlilerle buluşturacak. Programınızın uygun olması durumunda sizleri de davet ediyoruz” dedi.

“Üzerimize düşeni yapacağız”
Başkan Kınay da verdikleri emekler için eğitimcileri kutladı ve çocuklara manalı armağanları için teşekkür etti. Geri dönüştürebilir materyallerle yapılan yapıtlara bilhassa bedel verdiğini belirten Lider Kınay, “Yaklaşan 5 Haziran Dünya Etraf Günü için ortak bir aktiflik yapabiliriz. En kısa müddette okulunuzu da ziyaret etmek isterim. Karabağlar Belediyesi olarak engelli bireylerimizin istihdamına yönelik özel çalışmalar gerçekleştirecek ve belediyemiz bünyesinde bir engelli köyü oluşturacağız. Zira hayatın içinde olmaları, kendi ayakları üzerinde durmaları gerekiyor. Bu hususta üzerimize düşeni yapacağız” dedi. Öğrencilerle sohbet eden Lider Kınay, okulda yaptıkları eserler ve hangi gereçleri kullandıkları konusunda öğrencilerden bilgi aldı.
Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ