yandex
ankara seo
ankara web tasarım
23.06.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Pirelli BMW 7 Series için özel P Zero Winter 2’in yenilikçi bir versiyonunu tasarladı

Pirelli ve BMW Group, BMW 7 Series için özel olarak tasarlanan, daha uzun menzil, üstün performans ve eksiksiz konfor sunan yeni P Zero Winter 2’nin yenilikçi bir versiyonunu lanse etmek amacıyla iş birliği yapıyor.

Pirelli BMW 7 Series için özel P Zero Winter 2’in yenilikçi bir versiyonunu tasarladı


Pirelli ve BMW Group, BMW 7 Series için P Zero Winter 2 lastiğin 20 inçlik bir versiyonunu lanse etmek hedefiyle birlikte çalışıyor. P Zero Winter 2 lastiğin Avrupa etiketinde dönme direnci açısından “A sınıfında” kıymetlendirilmesi daha uzun menzil kapasitesine odaklanılabilmesini sağlıyor. Bu ortak çalışma bilhassa tam elektrikli araç lastikleri için yeni bir standart belirlerken şoförlere daha uzun menzil, ödünsüz konfor ve kış şartlarında farklı tabanlarda üstün performansla harika bir sürüş tecrübesi sunuyor.

BMW Group’un tüm lastikleri, BMW modelleri için en yüksek kalite ve teknoloji standartlarında özel olarak geliştiriliyor ve bu nedenle BMW’nin kendi onayının göstergesi olan Star-Mark işaretine sahip bulunuyor. Bu sayede BMW Group modellerindeki lastiklerin BMW tarafından belirlenen sıkı şartları karşılaması sağlanarak optimum performans ve güvenlik garanti ediliyor. Bu yaklaşım Pirelli’nin spesifik arabalar için özgün ekipman olacak lastikleri özel olarak geliştirmesini kapsayan Kusursuz Ahenk stratejisiyle de paralellik gösteriyor. 

Kış lastikleri, yaz lastiklerinden farklı olarak karlı ve ıslak soğuk asfaltta kavrama sağlamak maksadıyla tasarlanan hamurları ve sırt desenleri nedeniyle daha yüksek dönme direncine sahip oldukları için arabanın menzilini etkiliyor. Bir lastiğin dönme direnci, dönme hareketi için gereken kuvvet manasına geliyor ve aracın menzilini direkt etkileyen bir faktör oluyor. Pirelli ile iş birliği içinde geliştirilen yeni 20 inç lastik, bu dezavantajları kompanse ederek tam elektrikli BMW 7 Series için menzili standart kış lastiğine nazaran 50 kilometreye kadar artırıyor. Pirelli P Zero Winter 2 lastiğin ileri teknolojisi, bilhassa sırt deseni ve sırt hamuru alanlarındaki çığır açan gelişmelerle ilişkilendirilebiliyor.

Pirelli ve BMW Group’un tanıttığı yeni gelişme, teknik açıdan uygun durumlarda yenilenebilir gereçlerin kullanılması ve tesislerinin CO2 ayak izini azaltılması sayesinde sürdürülebilirlik maksatlarına de katkıda bulunuyor. Bu iş birliği, Pirelli ve BMW Group’un çevreci mobilite konusundaki ortak vizyonunu ve lastik teknolojisinin hudutlarını daha da zorlama konusundaki kararlılıklarını vurguluyor. Yeni versiyon Ağustos 2024’ten itibaren BMW 7 Series için satışa sunulacak. Bu teknolojinin, 2024’ün ikinci yarısında yeni BMW X3 ile başlayarak gelecekteki öbür BMW modelleri için de devreye alınması hedefleniyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
haber anka son dakikahaber ankara son dakikarize son dakikaankara son sondakika haberleristanbul sondakika haberlergazete karserzurum güncel haberlerhaberler sondakika 34son dakika haberlerim