yandex
ankara seo
ankara web tasarım
24.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Piyanonun Küçük Üstatları Performanslarıyla Mest Etti

İnegöl Belediyesi, 5-15 yaş aralığında piyano eğitimi alan öğrencilerin yeteneklerini sergileyecekleri “Tuşların Dansı Piyanonun Yıldızları” aktifliği düzenledi. 67 küçük sanatçı, Kent Müzesi Konferans Salonunda sundukları resitalle büyük beğeni topladı.

Piyanonun Küçük Üstatları Performanslarıyla Mest Etti


Düzenlediği aktiflik ve tertiplerle kentin kültür sanat hayatına taraf veren İnegöl Belediyesi, hafta sonu çok özel bir aktifliğe imza attı. Kültür ve sanat alanında pek çok farklı kurs ve eğitimi bulunan İnegöl Belediyesi, piyano kurslarına katılan öğrencilerin yeteneklerini sergileyeceği bir aktiflik düzenledi. Yalnızca İnegöl Belediyesi kursları değil, kentte farklı eğitim kurumları ve özel kurslarda piyano eğitimi alan çok fazla çocuk olması nedeniyle herkesi kapsayan bu tertipte, küçük sanatkarlara yeteneklerini ve performanslarını serileme imkanı sunuldu. İnegöl Belediyesi ve farklı kurslarda piyano eğitimi alan çocuklara motivasyon sağlamak, onları sahneyle tanıştırmak ve onure etmek gayesiyle yapılan “Tuşların Dansı Piyanonun Yıldızları” etkinliğinde, 5-15 yaş aralığında 67 çocuk sahne aldı.

67 ÇOCUK 5’ER DAKİKALIK PERFORMANS SERGİLEDİ

Cumartesi günü İnegöl Kent Müzesi çok emelli salonunda yapılan programda, daha evvel kayıt yaptıran 67 küçük sanatçı performanslarını sergiledi. 15.00’da başlayan aktiflik akşam 20.00’a kadar devam etti. Kümeler halinde salona gelen küçük sanatkarlar, aileleri ve kendilerini izleyenlere 5’er dakikalık performans sundular. Kendi belirledikleri repertuarla yeteneklerini sergileyen çocuklar, izleyenlerden alkış aldı.

NESİLLERİ DE İHYA ETMEYE ÇALIŞIYORUZ

Festival havasında yapılan aktifliğin son bölümüne Belediye Başkanı Alper Taban da katıldı. Beraberindeki heyetle salonda küçük sanatkarların performansını izleyen Taban, program sonunda sahneye çıkarak kısa bir selamlama konuşması yaptı. Konuşmasına Mimar Turgut Cansever’in kelamını hatırlatarak başlayan Taban, “Rahmetli Mimar Turgut Cansever hocamızın hoş bir kelamı var; bir kenti imar ederken şayet bir jenerasyonu ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz kuşak imar ettiğiniz kenti tarumar eder diyor. Ben kendisini bu vesileyle rahmet anıyorum. Belediyeler olarak bizim görevimiz de alt yapı yapmak, otoparklar yapmak, trafiği düzenlemek üzere düşünülse de aslında biz hayatın her kademesinde varız. Doğumdan mevte kadar tüm evrelerde varız. Bugün de gördüğünüz üzere bu minvalde kendileri küçük fakat performansları çok büyük olan değerli evlatlarımız için bu özel programı düzenledik. Ben bugün burada yeteneğini ortaya koyan tüm evlatlarımızı kutluyorum. Hem performansları hem de uygar yürekleriyle çok büyük bir alkışı da hak ettiler” dedi.

KEYİFLİ BİR PROGRAM OLDU

Bir yandan Kültür Sanat Merkezimizde kursların devam ettiğini hatırlatan Lider Taban, “Pek çok branş, enstrüman noktasında kurslarımız var. Bugün de burada hem belediyemiz hem öteki farklı kurslarda piyano eğitimi alan öğrencilerimiz 15.00’da başlayan programda çok keyif aldık. Hoş bir program oldu. 67 küçük sanatkarımızın performansını izlemiş olduk. Her birine yürekten teşekkür ediyorum” diye konuştu.

KONUK SANATÇI DENİZ TAN PİYANO RESİTALİ SUNDU

Konuşma sonrası Lider Taban ve protokol üyeleri, küçük sanatkarların her birine iştirak sertifikası takdim etti. Aktiflik, Orkestra şefi ve Piyanist konuk sanatçı Deniz Tan’ın piyano resitali ile son buldu. Yaklaşık 20 dakikalık bir sunum ortaya koyan sanatçı hem öğrencilere örnek olan hem de dinleyenleri mest eden performansıyla alkış aldı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ