yandex
ankara seo
ankara web tasarım
19.05.2024 -

Ankara Son Dakika Haber

Polyhedra Network, Google Cloud Destekli Proof Cloud ile ZK Kanıtlarını Ölçeklendiriyor

İnançlı ve ölçeklenebilir sıfır bilgi (ZK) ispat altyapısının gelecek jenerasyonunu öncüleyen takım olan Polyhedra Network (“Polyhedra”), hem Web2 hem de Web3 ortamlarında ZK teknolojilerine artan talebi karşılamak için Google Cloud ile güçlerini birleştirdi.

Polyhedra Network, Google Cloud Destekli Proof Cloud ile ZK Kanıtlarını Ölçeklendiriyor

Güvenli ve ölçeklenebilir sıfır bilgi (ZK) delil altyapısının gelecek jenerasyonunu öncüleyen takım olan Polyhedra Network (“Polyhedra”), hem Web2 hem de Web3 ortamlarında ZK teknolojilerine artan talebi karşılamak için Google Cloud ile güçlerini birleştirdi.

Bu iş birliği, Polyhedra’nın son teknoloji araştırmalarından ve özel algoritmalarından yararlanıyor ve bu algoritmalar artık Google Cloud tarafından sağlanan ZK-as-a-Service aracılığıyla dünya çapındaki geliştiricilere açık hale getiriliyor. Polyhedra’nın özel algoritması, belli delilleri ölçekli ve aktif bir biçimde yürütmek için titizlikle optimize edilmiş ve Google Cloud’un son derece optimize edilmiş altyapısıyla meselesiz bir biçimde entegre olmuş, ZK delillerini kullanan geliştiriciler için eşsiz performans ve güvenilirlik sağlıyor.

Başlangıçta Polyhedra, yüksek talep gören iş yüklerini ve günlük vazifeleri destekleme kapasitesini arttırmak için Google Cloud’un yeteneklerinden faydalanır. Sıfır-bilgi ispatlarını üretme sürecini kolaylaştıran bulut tabanlı hizmet Proof Cloud, geliştiricilerin Polyhedra’nın yenilikçi sıfır bilgi ispatlarını kullanmalarına ve kodu direkt Google Cloud altyapısında çalıştırmalarına imkan tanır. Proof Cloud, delil üretiminin karmaşıklıklarını ortadan kaldırır. Böylelikle geliştiriciler uygulamalarını oluşturmaya odaklanabilirken, belli muhtaçlıkları için en verimli ve uygun altyapıdan faydalanabilirler. Bugüne kadar, Polyhedra Network’ün Proof Cloud’u 40 milyondan fazla ZK ispat üretim misyonuna hizmet etmiş ve zkBridge ve ZK Oracle’lar üzere çeşitli ZK altyapı uygulamalarını desteklemiştir. Bu işbirliği, Polyhedra Network’ün sıfır bilgi eser yelpazesini, birlikte-çalışabilirlik odaklı uygulamalardan daha genel uygulamalara genişletmeyi amaçlayan en son teşebbüsüdür; tüm bu uygulamalar sıfır bilgi teknolojisinden yarar sağlamaktadır.

Geliştiriciler, hem sürat hem de maliyet açısından değerli bir verimlilik artışı yaşayacaklar ve tıpkı vakitte ZK delillerinin erişebilirliğini ve fonksiyonelliğini arttıracaklar. Google Cloud’un Vertex AI yetenekleri ile ZK delillerinin entegrasyonu, Sıfır Bilgi Makine Tahsilinde güçlü yeni özelliklerin kilidini açmayı hedefler. Bu, zımnilik odaklı makine tahsili tahlillerini çok daha erişilebilir ve yaygın olarak kullanılabilir hale getirmeyi maksatlar. Ayrıyeten, Blockchain Node Engine’in gücüyle Polyhedra, blockchain operasyonları için ZK iş yüklerini sisteme koyarak, blockchain ağlarının daha süratli dağıtımını ve ölçeklenmesini sağlayacak. Bu düzgünleştirme, nodeları ve süreçleri; geliştiriciler ve kurumlar için daha ulaşılabilir ve pratik hale getirecek.

Polyhedra, yetenekli doktora araştırmacıları grubuyla birlikte, yenilikçi tahlillerini optimize etmek için Google Cloud’ın gücünden yararlanıyor. Google Kubernetes Engine (GKE), Hyperdisk Vertex AI, GPU’lar ve Blockchain Node Engine (BNE) üzere stratejik Google Cloud teknolojilerini kullanarak, eser yelpazesi genelinde harika performans ve ölçeklenebilirlik elde ediyor. Bu partnerlik; süratle büyüyen ZK ispatları alanında Polyhedra’nın çığır açan teknolojik ilerlemelerini ve bu alana sarsılmaz bağlılığını vurguluyor

Polyhedra Network Baş Strateji Sorumlusu Eric Vreeland, “Google Cloud ile entegrasyon, sıfır bilgi delil hizmetlerini herkese sunma yolunda atılan birinci adımdır. Sıfır bilgi ispatları, günümüz bilgi süreç süreçlerinde mevcut olan bilgi geçerliliği ve ölçeklenebilir hesaplama meselelerine yenilikçi bir tahlil sunmaktadır. Proof Cloud, mevcut standartlara kıyasla kıymetli sürat ve maliyet iyileştirmeleri sağlar ve artık Google Cloud ile bu yetenek daha geniş bir kitleye sunulacak. Web3 altyapısının hudutlarını zorlamaya devam ederken, Google Cloud sıfır bilgi eserlerimizin yeteneklerini, gibisi görülmemiş seviyelere taşımamıza imkan sağlayacak.” diye belirtti.

Polyhedra Network’ün sıfır bilgi delil üretim hizmetleri başlatıldığından bu yana daima büyüme göstermiş, ispat üretimi geçen yıl boyunca 100 kat artmıştır. Bu iş birliği, Polyhedra’nın yakın vakitte tamamlanan ve şirketi unicorn statüsüne yükselten 20 milyon dolarlık fonlama tipinin akabinde gerçekleşti. Yapay zeka kullanımının rekor kırdığı bu zamanlardaki bu muahedeyi daha da ayrıntılandırmak gerekirse; iki şirket ayrıyeten “sıfır bilgi makine öğrenme” yeteneklerini geliştirmek için işbirliği yapacak. Bu yetenekler, Polyhedra sayesinde yapay zeka kalite denetimi sağlama emeline da imkan verecek.

“Web3 ekosistemini büyütmeye yardımcı olmak için geliştiricilere inançlı ve ölçeklenebilir teknoloji sağlama konusunda kararlıyız” diyen APAC Web3 Başkanı Rishi Ramchandani, “Polyhedra Network ile iş birliğimiz, sıfır bilgi tahlillerini ilerletecek ve daha fazla geliştiriciye sıfır bilgi erişimini mümkün kılacaktır.” diye ekledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

author avatar
Ankara Gündem Haber
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ